Єдина Країна! Единая Страна!

Як евакуюють поранених з АТО

https://youtu.be/Hm11f_Y4CC4 

Так вивозять поранених із зони АТО. Військові називають їх "трьохсотими". Їх везуть на аеродроми, до яких може безпечно підлетіти вертоліт, і відвозять на велику землю. Після поранення людина проходить кілька фаз. Якщо поранення несумісне з життям - він стає "двохсотим" (загиблим). Якщо до нього вчасно не встигає інший солдат - та ж історія.

Припустимо, він потрапляє в руки медика, і джгути були накладені вчасно. Тепер головне завдання - довезти його до госпіталю. На цій фазі крововтрату компенсують рідиною, щоб серцю було що качати. Вени знову наповнюються, але кров вже не може переносити стільки кисню. По дорозі в госпіталь його стабілізують. Це короткочасна стабілізація. Її завдання - протримати людину як можна довше. Насправді, щоб померти потрібен час. Вкрай рідко людина вмирає миттєво. Зазвичай від початку крововтрати до відмови внутрішніх органів і смерті мозку організм йде не один десяток хвилин (якщо крововтрату змогли зупинити).

У прифронтових госпіталях людину стабілізують вже на довше. У більшості випадків тут немає нейро або судинного хірурга. Тут відновлюють кількість крові у венах. Зшивають все, що можуть. Ампутують кінцівки, які не врятувати. Якщо в цьому госпіталі немає апаратів зовнішньої фіксації - то шанси на ампутацію стократно виростають. Якщо у хірурга немає можливості врятувати кінцівку - він іде найпростішим шляхом. Його головне завдання - врятувати життя, а не ногу. Але, слава Богу, практично всі прифронтові госпіталі оснащені потрібною кількістю АЗФ. Завдяки вам, дорогі друзі. Завдяки тому, що ви підтримали "медицину "Повернись Живим ". Так, що кінцівки пробують врятувати.

 Після того, як пораненого стабілізують - його везуть в аеропорт, звідки вертольотом забирають. У більшості випадків на Дніпро. Там починається довге, дороге і не завжди передбачуване лікування. Такий шлях проходять "важкі трьохсоті". Слово "важкий" позначає, що людина вже ніколи не буде вести колишній спосіб життя і, можливо, помре в процесі.

 Цей "важкий трьохсотий" з 59й бригади. Це новий підрозділ, сформований під час війни. Зараз вони займають велику ділянку фронту, і вчора вони потрапили в халепу. У ній троє стало "двохсотими". Кількість "трьохсотих" мені невідомо. Але це один з них.

 Це ново сформована бригада. Як і більшість нових підрозділів, вона ще не навчилася працювати з волонтерами, і їй потрібні тепловізори та прилади нічного бачення.

Зараз цю людину відвезуть у Дніпро. Його будуть довго і дорого лікувати. Держава заплатить 300 000 гривень компенсації його родині. Можливо, це підвищить якість життя пораненого, але навряд чи зробить її такою як раніше. Сім'я буде витрачати гроші і нерви. Які, можна було б зберегти, просто завчасно купивши хлопцям тепловізори. Переважна більшість 200х і 300х під час "перемир'я" трапляються вночі. Дуже багато з них б не сталося, якби армія була забезпечена нічний оптикою, міношукачами, засобами зв'язку і мала добре підготовлених саперів.

 Зараз ми збираємо гроші для 59й бригади. Для купівлі 3 тепловізорів Pulsar HD50S ціною в 2850$.

 Ви з нами?

 Віталій Дейнега

Отчеты:

2016-2017

2014-2015Подписывайтесь на нас: