Єдина Країна! Единая Страна!

Про що думає людина на війні?

37

На війні людина не думає про те, що буде через кілька місяців або років. Це й не дивно, часто вона живе однією годиною, іноді наступною.

Що таке 20 секунд для вас? Зробити ковток кави, затягнутися сигаретою, переключитися на інший канал. Такий маленький проміжок часу. А ще, за 20 секунд можуть бути випущені 10-30 снарядів РСЗВ ГРАД. Всього 20 секунд може відокремлювати солдата на передовій від смерті.

Уявіть, що у вас є всього 20 секунд, ви не чуєте звуку снарядів, вони летять беззвучно, тільки можете побачити залп, і потрібно встигнути зреагувати. Можна почути міни, тільки свист вже тих, що пролетіли повз тебе мін, осколків...

Що в такі моменти важливо, про що думається? Коли кожен воїн на передовій знає, що йому може не вистачити всього лише декількох миттєвих секунд? Залишається найважливіше, відсіюється лушпиння проблем, які тиснуть непотрібним вантажем у цивільному житті, - статуси, гаджети, тюнінг, машини, звіти, рахунки - цього немає. Є тільки Людина.

Там, на передовій, бійці оцінюють життя по-іншому, є час тільки на найважливіше, і недозволена дурість розмінюватися через дрібниці. Кожен момент, кожна годину, вона краща в твоєму житті, як би то не було, тому що ти живеш.

На передовій розумієш, що головне, щоб були живі-здорові твої рідні, близькі, і ти, а все інше - не важливо, це просто лушпиння.

Коли доводиться бігти під Градами, і бронік для тебе як пушинка, коли доводитися в чистому полі сидіти під обстрілом з Граду або Смерча і просто очікувати, пощастить чи не везтимете. Коли треба несподівано відправитися на виїзд, а по приїзду бачиш розбитий намет і саме в твою койку попав снаряд. І коли питаєш, а де твій товариш і сусід по намету, і всі мовчать. Ви тільки вранці пили разом чай, поділися нехитрим сніданком, разом з першого дня і ось...

У такі моменти людина думає про найважливіше, про те, що комусь не сказав, як сильно любить, у когось не попросив вибачення, так і не закінчив обіцяне близьким, що не обійняв зайвий раз кохану жінку, не подякував мамі за все, що вона робила і робить. Або думає про те, що так і не має дітей, а зараз так хочеться, щоб вони були, щоб можна було чути їхній сміх, бачити усмішки, пізнати все це. Адже чомусь постійно відкладав все на потім, думав, чи що не до поспіху. А у тебе може бути всього - менше 20 секунд.

Саме за це і воюють бійці там, на передовій, за такі прості і такі важливі цінності, і щоб не говорили, як би не віддавали належне їх стійкості, називаючи кіборгами, передусім вони такі ж люди з крові і плоті як ми. І вони зараз там, на передовій захищають і дають нам можливість спокійно насолоджуватися тими простими і важливими речами, які ми не завжди помічаємо і цінуємо. Пам'ятайте про це.

А тепер закрийте очі і уявіть собі на мить, що зараз у вас є всього 20 секунд...

 

Julia Aquarius

Фото: Noah Brooks

Отчеты:

2016-2017

2014-2015Подписывайтесь на нас: