Єдина Країна! Единая Страна!

Про швидкість і виживання

40

«- Якби не він, трьох би на"Метеорі" взяли в полон, а так ми вчасно встигли.

Завдання ДРГ була взяти полонених, інакше б просто закидали «ВОГами». За нашими підрахунками, диверсантів було близько шістнадцяти. Вчасно підмога прийшла - нас з ним людей 20 примчало: з ближніх позицій і ми в поспіху увісьмох залізли. Йшов на повних обертах.»

Він - це Ніссан, який тепер тихо стоїть у дворі бази, а не несеться вночі виручати своїх.

- Коли проривалася диверсійна група, ми за 10 хвилин долетіли з бази, може навіть швидше. Багато виручала машинка - вертка, шустра, пролазить скрізь - боєприпаси підвозить.

Ніссан тепер нічого не підвозить - двигун "застукав" і прийшов у повну непридатність після восьми місяців роботи. І тепер машина, яка встигала скрізь, щоб вижити - стоїть на місці.

41

До позицій ми прилітаємо на Хаммері - здається, що він носиться швидше, ніж будь-які кулі. У середині липня в Одеському порту хлопці отримали 20 таких бойових машин на підрозділ. Там же солдатів переучили, як правильно їздити і експлуатувати їх.

Здавалося, що все відмінно, але дві машини стоять на базі залізним вантажем. Без коліс.

Перше колесо лопнуло по дорозі з Києва в Чугуїв - "Хаммер не призначений для траси, адже він - для бездоріжжя". Але з причин, крім нагрітої річної траси, стара пошарпана гума на Хаммерах 1979 року.

Два колеса на одну з машин вже знайшли у Польщі за 300 доларів. Зараз йдуть переговори з українськими виробниками про те, щоб зняти ступницю і переробити диски з українською гумою.

І поки машини, які дають швидкість виживати, не рухаються з місця, до наших бійців щоночі заїжджають вороги, з іншого боку.

Денис показує мені шину на Хаммері, що лопнула - на його руці старе тату "За ВДВ". Здається, всю армію з її дірами тільки це і тримає - розуміння, за що і заради кого ти борешся.

У світі і, особливо, на війні - диявольськи важливо, щоб все працювало злагоджено і не давало осічок - зброя в руках, машина, яка мчить на підмогу, брат, що прикриває тебе.

42

Давайте теж будемо допомагати без осічок. Щоб хлопці завжди встигали - перемогти і повернутися живими.

Зараз ми ремонтуємо джипи для 28й бригади і 90батальона. Машини минулі рік війни, практично без обслуговування. Крім них, ми робимо 2 санітарки для 72й бригади, а так само купуємо буси і джипи для різних підрозділів від Нацгвардії до спецназу. Ремонт ушатаного війною джипу - це 2-3 тижні роботи і до 800 $ запчастин і послуг ремонтників. Зараз ми розвідувати можливість виготовлення коліс під американські Хаммери. Поставити на колеса їх набагато важливіше, ніж тягнути й далі цивільні автомобілі.

Роботи дуже багато. Але ви ж з нами. Значить все добре!

Що робити - ви знаєте.

ПРАЦЮЄМО!

Julia Kochetova

Отчеты:

2016-2017

2014-2015Подписывайтесь на нас: