Єдина Країна! Единая Страна!

Оченята

45

В зоні бойових дій надіятися на випадок небажано. В кращому випадку – «пронесе» і все «зростеться», в гіршому – самі розумієте… Але існує в ЗСУ підроділ, який постійно виконує бойові завдання в таких місцях зони АТО де «пронесе» практично не буває, при цьому завдання потрібно виконувати без «гіршого випадку».

Силами АТО було отримано інформацію про можливі місця знаходження інформаторів бойовиків, які виконували доручення керівного складу артилерійських підрозділів російсько-терористичних угруповувань щодо встановлення місць дислокації та характеру озброєння підрозділів ЗСУ поблизу м. Дебальцеве, селищ Пантелеймонівка, Розівка, Новоселівка, Троїцке.

46

Складність завдання визначилась під час проведення перевірки за першою адресою, а саме – група військовослужбовців сил АТО прибуває за адресою і відразу ж потрапляє під прицільний вогонь ворожої артилерії, також під вогонь потрапляють прилеглі житлові будинки. Група вимушена припинити розшукові заходи та відійти, щоб не підставляти своїми діями під обстріл мирних мешканців, їх помешкання та зберегти особовий склад підрозділу. Через деякий час, при перевірці наступної адреси, відбувається те саме.

Як правило, склад групи швидкого реагування нараховує до 10 військовослужбовців. Група висувається на місце проведення перевірки на мікроавтобусі (аби не привертати зайвої уваги великою кількістю автомобілів). Нестача автомобілів підвищеної місткості у підрозділі, якому було доручено відпрацювання зазначених адрес, унеможливлювала відпрацювання всіх зазначених місць одночасно. Через це групі швидкого реагування довелося кілька разів виїздити за вказаними адресами, тим самим ризикуючи життям та здоров’ям місцевих мешканців, цілісністю їх осель, життям та здоров’ям особового складу військовослужбовців.

Наразі «оченята» (корегувальники) були затримані, але від обстрілів кілька помешкань було знищено артилерією ДНР. На щастя, обійшлося без людських втрат.

47

За зрозумілими причинами ми не можемо деталізовувати інформацію щодо цього підрозділу, але у нас є можливість допомогти цим патріотам України – для ефективного виконання бойових завдань їм необхідний повнопривідний пасажирський мікроавтобус. Ціна питання – $3 200, за ці кошти ми зможемо значно зменшити час перебування особового складу підрозділу в зонах гарантованого обстрілу, як результат – збереження життя та здоров’я наших захисників.

Дар'я Бура
Артем Пархоменко

Отчеты:

2016-2017

2014-2015Подписывайтесь на нас: