Єдина Країна! Единая Страна!

Хижак-1

4849

Ось таку чудову штуковину минулої осені «Повернись живим» передали 3-му полку спецназу. Це далекобійний тепловізор Sigal DS-12. Його ще називають «Хижак», що цілком відповідає його характеристикам. Ну і користувачі у нього відповідні.

Це далекобійний тепловізор з далекоміром, кутоміром і GPS. Він дозволяє побачити точні координати цілі і швидко навести артилерію. Хлопці розповідають про нього просто захлинаючись. «Він» і об'єкти визначає на особливо далеких відстанях: танк - 7-8 км, автомобіль 5-6 км, людина 3-4 км. Крім того, визначає координати, вимірює дальність, визначає азимут. Такий тепловізор ідеальний для спостереження, коригування вогню, цілевказівки.

«Він сам за тебе все робить. Ти тільки натискаєш кнопку, отримуєш координати і передаєш артилерії - ось туди шмякайте. А в разі чого їм можна і в башту дати», - сміється людина, що виконувала не одне «нездійсненне» завдання в цій війні і отримала орден Богдана Хмельницького. Можливо ви пам'ятаєте? Ми про нього писали. Це той самий «Леша» (http://life.pravda.com.ua/columns/2015/08/7/198201), який брав участь у захисті збройових складів під Артемівському і виходив на «дуель» з сепарскім танком, тримаючи гранатомет на противагу.

З самого початку війни у підрозділа відсутня будь-яка техніка для виявлення противника. Без цієї техніки, практично навпомацки, враховуючи особливості завдань спецназу, полк виконував завдання в Донецькому Аеропорту, Артемівську, Амвросіївці, Ізварине... У липні 2014 без тепловізірів і приладів нічного бачення бійці пробивали коридор до кордону.

Восени 2014 ми змогли завдяки вам, нашим спонсорам, зміцнити хлопців технікою, в тому числі передали і «Хижака». Він встиг уже попрацювати в багатьох напрямках - Дебальцеве, Авдіївка, Гранітне...

У двадцятих числах лютого кілька груп 3 полку спецназу були відправлені під Дебальцеве для прикриття відводу військ. Їх викликали за пару днів до того, як почався котел.

«Нашим завданням було спостереження за позиціями супротивників. Потрібно було прикрити відхід хлопців, щоб по них не «лупанули», щоб НЕ потрапили в засідку, не натрапили на ДРГ, у разі атаки - коригування вогню. Кілька днів ми перебували на позиціях і спостерігали як виходить з оточення техніка, як виходять люди... Переглядали весь сектор. Наша група якраз мала на озброєнні ось цей великий тепловізор. В одну з ночей ми були знов на спостережному пункті. Мороз, тиша, напруга неймовірна. Лежиш, вслухаєшся в тишу, вдивляєшся в ніч. Той, у кого тепловізор - дивиться в нього, решта - покладаються тільки на зір, слух і інтуїцію...

В одну з ночей виявили в тепловізор танк. Відразу скажу, саме такий тепловізор дає можливість переглядати і лісопосадки, що неможливо зробити тепловізором Pulsar. Помітили, що це танк сепаратистів. Спостерігаємо. Тепловізор показує, що він більш ніж у 5 км від нас. Зняли координати - передали куди треба. Вогонь! На цьому сепарскій танк і закінчив своє не дуже славне існування. І така історія не одна там була», - розповідає Микола, боєць 3 полку спецназу, який брав участь у виконанні завдання.

Група, яка працювала тоді з «Хижаком» виконала завдання. На ввіреній ділянці наші бійці вийшли без втрат. Група також без втрат. Багато в чому це відбулося завдяки тому, що правильна техніка використовувалася за призначенням.

Техніка, яка вкрай необхідна, оскільки втрачати спеців виключно через відсутність необхідного технічного оснащення - це злочин.

Ми знову приїхали в 3 полк спецназу і переконалися, що ставлення до всього, що привозять волонтери (це не тільки «Хижак», це машини, тепловізори, прилади нічного бачення і багато іншого) правильне, хазяйське. Обладнання бережуть і якісно експлуатують (на першому фото добре видно, що «Хижак» працює).

На даний момент ця штуковина «спостерігає» за одною з найбільш напружених ділянок лінії зіткнення. «Хижак» в надійних руках. В руках хлопців, які захищають наші будинки.

На жаль, у нас з вами все ще є підрозділи, які поки не забезпечені технікою. Не менш професійні, але поки що працюють на зір і слух. Активність супротивника останні тижні нарощується. Війна може в будь-який момент перейти знову в активну фазу. У будь-якому випадку - чи то війна ДРГ або активні бойові дії, в сучасній війні саме техніка визначає багато в чому результат операції. І тому прийнято рішення посилювати ті підрозділи, які недостатньо оснащені сучасними засобами спостереження. У самий найближчий час ми будемо зміцнювати 59-у бригаду. Там терміново потрібні тепловізори. Почнемо з трьох Pulsar HD38S, ми їх зараз купуємо за рекордною ціною в 2400 $.

Працюємо.

Наталія Калмикова

Отчеты:

2016-2017

2014-2015Подписывайтесь на нас: