Єдина Країна! Единая Страна!

Близько 16:00 тут стає темно

12

Ближче до 18:00 взагалі не видно нічого – суцільний морок. В містах трохи світяться тьмяні ліхтарі, а там, де поля і військові позиції - не видно зовсім-зовсім нічого, навіть власної витягнутої вперед руки. А стріляють на фронті кожної ночі. Кожної.

Саме у таких чорних місцях і охороняють мир наші військові 59 бригади. Не лише вони, звичайно, у непроглядних умовах, але їм пощастило, бо вони отримали від «Повернись живим» кілька тепловізорів. Хлопці дякують та кілька разів наголошують, що без цих приладів вони би не справилися.

Питаю в них: «А раніше як справлялися?» Вони сміються, та не хочуть видавати цих секретів. Відповідають, що в основному опиралися лише на людські ресурси – слух. Уявляєте, лише вуха могли допомогти зорієнтуватися чи ти один в цій темряві, чи разом із ворогом!

«Зрозумійте, це ціленаправлена політика, яка здійснюється тільки з боку росіян. ЛНР/ДНР до цього не додумалися б. А от з боку росіян спеціально таке робиться, щоб спровокувати нас і викликати вогонь», - кажуть хлопці.

Стріляти нашим, як відомо, не можна. Вони можуть робити лише попереджувальні постріли. І лише в разі якщо ворог підходить надто близько.

До речі, ці, передані кілька днів тому, тепловізори вже діють. Їх одразу передали на позиції і вони вже допомогли помітити ворога.

«З того боку були спроби підійти до нас близько, але ми помітили і зробили попереджувальний постріл. Їх це зупинило. Тепловізор дає змогу бачити реально той об’єкт, який на тебе наближається. Якщо через прилади нічного бачення видно на короткі відстані і розмиті силуети, то тепловізор дає реальну картину: кількість цих об’єктів, людина це чи собака, чи інша тварина. Ще видно, чи є зброя в руках».

Ніби нічого нового і не розповідають про такі необхідні прилади, але не перестають дякувати усім, хто принаймні може уявити, як це – виконувати завдання державної важливості, не бачачи навколо ні на сантиметр.

«Такі би на кожні 100 метрів по лінії фронту мати. Хоча би один на 10 людей. Це ще не рахуючи спец роти і розвідку». Про таке хлопці мріють.

Отже, роботи залишається ще дуже багато. Але коли бачиш, що є результат, потрібно робити далі.

Дякуємо усім, хто реагує на прохання воїнів і давайте далі укріплювати наші позиції!

Дар`я Бура

Отчеты:

2016-2017

2014-2015Подписывайтесь на нас: