Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

123 загиблих за п’ять квітнів війни

123 загиблих за п’ять квітнів війни


У суботу, 6 квітня, поблизу хутора Вільний (Луганська область) загинули двоє бійців ЗСУ – Іван Лисиця та Дмитро Стрекнєв. Близько опівночі ворог відкрив вогонь по позиціям українських військових з 82-мм мінометів. Так терористи намагалися виявити системи вогню військовослужбовців ООС.

Гранатометник Дмитро Стрекнєв та номер кулеметного розрахунку Іван Лисиця разом із побратимами відкрили вогонь у відповідь й примусили противника припинити обстріл. Однак солдати отримали кульові поранення, які виявилися не сумісні з життям.

Дмитро Стрекнєв (зліва) та  Іван Лисиця (зправа)

Відомо, що Іван Лисиця родом з села Карпівка Дніпропетровської області. 3 квітня хлопець відзначив своє 23-річчя. Дмитрові Стрекнєву було 20 років, він родом з міста Сватове (Луганська область). Менеджер по роботі з військовими фонду «Повернись живим» Андрій Римарук пригадує, що хлопець мріяв бути кулеметником.

Іван та Дмитро – четверта та п’ята втрати на фронті за перший тиждень квітня. 2 квітня біля села Новозванівка на Луганщині внаслідок мінометного обстрілу загинули бійці 46-го окремого батальйону спецпризначення ЗСУ «Донбас-Україна» – відома волонтерка та доброволець Яна Червона з Харкова та Олександр Мілютін з Бахмуту. 5 квітня біля селища Піски на Донеччині від кулі снайпера загинув військовослужбовець 57-ї ОМПБр Юрій Фармагей з Вінниччини.

Крім цього, у результаті ДТП в Авдіївці 2 квітня загинув доброволець ДУК ПС Роман Федоришин.

«Повернись живим» проаналізував втрати України у квітні за п’ять років війни. Всього за цей період загинули 123 військовослужбовця.

У 2018 році перший тиждень квітня минув без втрат. Однак, впродовж місяця ми втратили 13 захисників. Водночас, один з них був поранений у грудні 2017-го та помер у квітні, так і не прийшовши до тями.

За даними зведеної волонтерами Книги пам’яті загиблих, у квітні 2014 року  загинули семеро військовослужбовців. Один з них – майор Станіслав Карачевський – загинув у перший тиждень місяця, його застрелив офіцер російської армії у Криму.

У квітні 2015 року від поранень на Донбасі загинули 47 військовослужбовців (один воїн помер в госпіталі після місячного перебування у комі внаслідок отриманих поранень). У перший тиждень квітня Україна втратила 15 бійців.

У цей же період 2016 року загинули 30 військових, шестеро – у перший тиждень квітня.

У квітні 2017 року втрати склали 26 військовослужбовців (двоє з них померли від раніше отриманих поранень), за перший тиждень – вісім бійців.


Переглядів: 790

Останні новини