• UKR
  • RUS
8 Листопада 2017

Легенди про козаків-характерників

Легенди про козаків-характерників, яких і шаблі не беруть, і кулі оминають, на тлі деяких реальних спогадів бійців іноді здаються не такими вже й казками.

«Після Дебальцевого нас кинули в Широкине, – згадує розвідник із бату «Донбас». – Було 9 травня. Боєць із позивним Комар врятував мені шкуру, тому що вчасно помітив ворожу ДРГ, що зайшла в спину. Я їх не бачив, бо саме коригував вогонь. Їх відтіснили, нам на допомогу приїхав «Азов».

Я уже змінився, попереджаю хлопців: «Не виходьте на набережну, там косять дуже сильно. Якраз пристрілялись. В «Азові» був боєць з позивним Давид. Там багато грузинів, і всі вони брали позивний Давид…».

«Давид стояв на варті, коли в десяти метрах від нього спрацювала розтяжка. Надворі сутінки – видимість погана. Хлопці вмить зайняли позиції», – згадує розвідник. «І цей Давид такий: «Бачу, хтось іде! Стій, хто такий!». А це був наш боєць із позивним Франц. Хороший хлопець, хороший боєць. І він каже: «Це я!». Добре, що я його голос знаю! «Франц, – кажу, – ти?! Все нормально?». Той каже: «Так!». Давид питає: «Ти цілий? Нічого не трапилось?». Він відказує: «Я йду, відчуваю – по ногам щось натягується, а потім як бабахне!..». А на ньому жодної подряпини! Навіть одяг не подертий! «Франц, – кажу, – ти народився не в сорочці, а в броніку! Зате тепер, якщо треба буде розмінувати якусь ділянку, посилатимемо тебе наперед!».

Любимо історії з хорошими фіналами. Оптика від фонду та небайдужих українців приємно збільшує їхню кількість. Ми хочемо ще, тому працюємо далі. А ви? https://goo.gl/8WGx1r.

Олена Максименко 

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

16.03 в 17:32
Йому назавжди залишиться 20 років
16.03 в 17:28
"Ми брали у полон російських військових"
15.03 в 12:12
«Ми ж бетмени, чи хто?»
14.03 в 17:15
Той, хто взяв ворога. Позивний "Колімбієць"
14.03 в 17:12
"Музика лунає на похороні, щоб приглушувати крики"
13.03 в 10:32
Позивний "Мустафа". Історія одного розвідника

Читайте також