• UKR
  • RUS
8 Листопада 2017

Один із лайфхаків

Один із лайфхаків, які відкриваються на війні, – вміння цінувати прості речі.

Коли поруч свистить (якщо чуєш, як свистить, значить, куля була не твоя) або ж сидиш у сякому-такому імпровізованому укритті, слухаючи розриви все ближче і ближче, десь у глибині, під покровом чорного військового гумору, типового для таких ситуацій, крутиться думка: «Дідько, тільки б не зараз…».

У такі моменти різко знецінюється все, що мало значення раніше: усі кризи – фінансові, екзистенційні, особисті, усі образи, підстави, зовнішні та внутрішні конфлікти. І обіцяєш собі, що якщо халепа омине (будь ласка, хай лише омине!), то вже точно почнеш нове життя. Виправиш усі «косяки». Попросиш пробачення. Кинеш курити. Потрібне підкреслити або ж дописати.

І коли таки оминає, ще довго насолоджуєшся можливістю вільно дихати, заварювати чай, іти дивитися на наслідки обстрілу, сфоткати воронку від «прильоту», зробити кілька селфі на її тлі, обмінятися дотепами з побратимами. Це так банально, просто і неймовірно потужно водночас. Така собі мить очищення, наближення до абсолютної радості буття.

Потім повертаєшся до своєї звичної шкаралупи, круговерті проблем і розчарувань різного калібру, до своєї хронічної втоми і образи. Але час від часу подумки повертаєшся до тієї миті, коли Всесвіт почув твоє «Тільки не зараз!», і відчуваєш присмак пронизливої ейфорії від самого факту життя. І це – один із найцінніших уроків війни.

Усі ці вантажі зі складною технікою, які ми відвозимо на схід, теж можна звести до дуже простих ідей. Ми не байдужі. Нам болить. Ми можемо допомогти тим, хто у небезпеці.

Така проста цінність: захистити того, хто захищає тебе. Ось, що ми робимо. І ви можете теж: https://goo.gl/AAz2M3.

Олена Максименко

Фото: Макс Левін

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

16.07 в 11:12
Бійці облаштували на Авдіївській промзоні спортзалу
16.07 в 11:00
"Аборт". Нічний кошмар мінометників
16.07 в 09:40
Побут на війні завжди облаштований мирно
16.07 в 09:35
Псих з промки. Історія одного бійця
25.06 в 16:43
Міхаличу 59 років, він воює на передовій
25.06 в 16:18
"Я бачив, як росіяни "Градами" розстріляли Зеленопілля"

Читайте також