• UKR
  • RUS
8 Листопада 2017

Забобони, прикмети і ритуали

Забобони, прикмети і ритуали – звична річ у суспільстві. Армія – не виняток. Коли навколо вибухонебезпечні предмети і дрібниця може вартувати життя, мимоволі повіриш у щасливий випадок. «Не бывает атеистов в окопах под огнем» – рядок з пісні Єгора Лєтова, актуальний не лише під час обстрілів.

У льотчиків є лиха прикмета: не можна фотографуватися біля літака перед вильотом. Слово «крайній» у сенсі «останній» міцно увійшло навіть до цивільного лексикону, хоча раніше було розповсюджене лише серед пілотів та десантників.

У деяких підрозділах вважають, що якщо перед виходом розсипались патрони, це до лиха. 2014-го в одному розвідувальному підрозділі була прикмета, що не можна ходити з пораненням, що не зажило і кровоточить. А також намагалися не брати на вихід людину, що раптово сильно затужила за домівкою.

Хтось не голиться, хтось не дивиться чи, навпаки, дивиться у дзеркало. Розповсюджені різноманітні обереги та амулети. Кожен придумує собі ритуал сам, і віра у певну випадковість допомагає концентруватись на завданні чи відганяти демонів сумніву.

Також відомо про «жертву богу Війни». Якщо щось загубилося прямо перед ротацією чи демобілізацією, не шукай, навіть якщо знаєш, де приблизно міг загубити. То так треба, то плата за те, що ти живий і неушкоджений.

«Бог Війни» забирає велику кількість телефонів і ноутбуків. І техніка, що переживала всі труднощі військової служби, пилюку, бруд і мороз, прямо перед поверненням додому тоне у відрах, губиться, потрапляє під колеса БТРа чи просто виходить з ладу у простій побутовій ситуації…

Це наше військо, у ньому служать живі люди, вони вірять, сподіваються і періодично роздають ворогові «епічних звіздюлєй». А ми їм у тому допомагаємо тут: https://goo.gl/gfTxUf.

Rudenko Yury

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

16.07 в 11:12
Бійці облаштували на Авдіївській промзоні спортзалу
16.07 в 11:00
"Аборт". Нічний кошмар мінометників
16.07 в 09:40
Побут на війні завжди облаштований мирно
16.07 в 09:35
Псих з промки. Історія одного бійця
25.06 в 16:43
Міхаличу 59 років, він воює на передовій
25.06 в 16:18
"Я бачив, як росіяни "Градами" розстріляли Зеленопілля"

Читайте також