• UKR
  • RUS
Про війну
10 Січня 2018

Микола. Стрілець і санінструктор

Микола — середніх років, у нього темні брови, ніс із горбинкою і сірі мудрі очі. Він — один із тих, хто воює неподалік Авдіївки. Із його позиції краще видно Донецький аеропорт і околиці окупованої шахтарської столиці, ніж Авдіївку.

“Тут стріляють постійно. Не буває ані дня, ані ночі тихих. Але сьогодні вночі було помірковано: ні артилерія не працювала, ні великий калібр, так, стрілкотня”, – розповідає боєць.

Микола на війні з 2015-го. До цього працював фельдшером. Побачив, що бойові дії не закінчуються, добровільно прийшов у військкомат. Тут, на передовій, він за сумісництвом і стрілець, і санінструктор. Не без гордості каже, що коли він на позиції, армійці, які воюють поруч, почуваються в безпеці.

Він пригадує випадок на Авдіївській промзоні, що був найскладнішим у його медичній практиці:

“Міна влучила позаду бійця. У нього ввійшло більше 30 осколків. В двох місцях була перебита сонна артерія, була масивна кровотеча. У мене є тактичний рюкзак, із яким я виходжу на такі завдання, то ми вимотали на нього весь перев’язувальний матеріал із рюкзака. Це було близько до ворожих позицій, він дуже кричав, доводилося затуляти рота. І коли я вже місяців через три їхав у відпустку додому, заїхав до цього бійця у шпиталь. Ми поговорили, а потім він питає: “Яка собака мені рота затуляла?” Він нічого не пам’ятає, окрім того, що я йому рота затуляв”.

За словами Миколи, той поранений армієць, на щастя, вже здоровий, і хоче повернутися на службу у ЗСУ. 

“Поруч із ним був сильний янгол-охоронець, який його врятував”, – каже Микола.

“І Ви”, – підкреслюю.

“Це наша робота”, – скромно відповідає армієць і додає, що завжди напоготові і як стрілець, і як медик.

Допомогти Миколі та його бойовим товаришам здолати ворога і зробити так, аби не довелося з наших хлопців витягати уламки ворожих снарядів, можна тут: https://goo.gl/SkBdAP 

Nastka Fedchenko
Фонд “Повернись живим”

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

17.01 в 19:33
Каву будете?
17.01 в 16:33
Зеніт. Командир роти вогневої підтримки 25-ї бригади
17.01 в 08:33
Алік
16.01 в 19:33
Це Піски, дитинко!
16.01 в 17:33
Серце на війні. Як я став ї*анутим журналістом
16.01 в 12:55
Про відданість та віру на війні

Читайте також