• UKR
  • RUS
11 Січня 2018

Мирон. “Захищати Батьківщину – це обов’язок кожного з нас”

До війни цими коридорами бігали діти на уроки. Нині ж школа-інтернат – одна з передових позицій. Її вікна перетворились у бійниці, а вирви від снарядів у стінах закладені ящиками від боєприпасів і мішками з піском. На передовій у Мар’їнці новорічний настрій не помітний — службові обов’язки військових не залежні від дат і свят. 

«2017-й Новий Рік я зустрів в окопі під Гранітним, 2016-й – «в наряді» на полігоні. 2015-й – у Херсонській області. Хоча, ялинка у нас завжди є і щораз ми намагаємось організувати невеличке свято», – розповідає 25-річний сержант із позивним Мирон. 

Хлопець родом з Рівненщини, служить у лавах 30-ї бригади. До служби він отримав фах інженера-енергетика, а тепер вже чотири роки боронить Україну від окупантів. 

«Свого часу мене хотіли «відмазати» від служби, але я вирішив, що маю служити і згодом в комісаріаті казали: «Чого це твій батько так настирно вимагає, аби тебе забрали», – сміється Мирон.

Хлопець каже, що особливо не мав часу усвідомлювати, що «це – його війна», адже, коли ворог приходить додому – чоловіки йдуть захищати Батьківщину. 

«Вже у березні 2014-го, – згадує військовий, – ми вирушили в Миколаївську область. Та й про що тут думати? Це обов’язок кожного з нас».

«Складно тобі, досить молодому, керувати людьми, приймати рішення в бою?» – запитую.

«Спочатку було складно. Зі старшими, звичайно, простіше: вони знають що потрібно робити і як це потрібно робити. А молоді ще мають гонор і таке інше. А так, сержантська посада не з неба на мене звалилась. Я часто залишався за командира взводу, був старшим на ВОПі. Окрім мене тут ще є сержанти, ми справляємося», – відповідає військовий.

Впевненість у своїх силах тих, хто в темряві вдивляється в фронт залежить від невеличкого пристрою – тепловізора Pulsar Helion XQ50F, який коштує 78 900 грн. Допомогти придбати його для підрозділу, у якому служить Мирон, можна тут:https://goo.gl/FZVqs9 

Haievskyi Anatolii

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

21.03 в 12:37
"На БМП був малюнок - червона зірка та гори"
21.03 в 12:32
Історія Кокуріна. Першого військового, який загинув на війні з РФ
21.03 в 12:00
Це - Лев. Вій боїться розривів, але охороняє своїх
21.03 в 11:48
“Краще робіть, як Лариса, а не як ви”
19.03 в 11:58
"Шок від усвідомлення того, що війна не закінчується"
16.03 в 17:32
Йому назавжди залишиться 20 років

Читайте також