• UKR
  • RUS
9 Лютого 2018

«Тапік» і зв’язок на передовій

Зв’язок – це ремесло і мистецтво, особливо в умовах війни. Ми «слухаємо» ворога, ворог «слухає» нас. Ми полюємо на радіохвилі одне одного, іноді обмінюємося «люб’язностями», виходячи на одну хвилю, але частіше намагаємося не виказувати своєї присутності.

В хід ідуть «кабанчики», «бублики», «огірочки», «нори», «риби у ставку», «кобри» та інші метафори, що приховують наші наміри і можливості. Рації варіюються у своїй надійності та  захищеності, проте є дещо з «доісторичних часів», що перевищує новітні технології за рівнем надійності.

ТА-57, в народі – «тапік», армійський провідний телефон, удвічі старший за більшість вояків, які несуть варту на позиціях під Донецьком. Грубезна махіна родом із далеких 50-х з’єднує позиції дротами і унеможливлює радіоперехоплення розмов. «Тапік» здатний поєднати позиції на відстані від 35 до 170 км залежно від дроту. На відміну від ультрасучасних «радєєк», ТА-57 невразливий до погодних умов, але може бути пошкоджений «прильотом». Прослухати його можна лише у випадку проникнення ДРГ.

Ця допотопна машинерія, окрім надійності, має свою естетику, потріскуючи сигналом виклику в унісон із потріскуванням дров у буржуйці. Особливо коли різними голосами з різних позицій звітують за заповітною формулою «4-5-0»: «Все спокійно, продовжуємо спостереження».

Не забувайте підтримувати тих, хто несе варту на передовій: https://goo.gl/4ymS9E.

Olena Maksymenko

Фонд «Повернись живим»

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

24.02 в 16:39
"В Одесі був свій Майдан. Біля Дюка"
24.02 в 16:26
Веселі, юні, трошки божевільні. Вони пішли на фронт після школи
22.02 в 19:15
Думки, кікімора і розтяжка
22.02 в 18:46
«Валєрка жив ще кілька годин. Він боровся!»
22.02 в 18:38
"За усвідомленням прийшов біль". Спогади з Майдану
20.02 в 21:18
Метою будь-якої війни є мир

Читайте також