• UKR
  • RUS
9 Лютого 2018

Той, хто повісив прапор

Про нього говорять: «Той, хто повісив прапор».

Старший сержант 25-ї бригади з позивним «Борода» дивиться фільм «Кіборги», присвячений обороні ДАПу, який показали просто в бліндажі на позиції «Зеніт», і не може приховати емоцій. І не тому, що його, як одного з персонажів картини, вивезли з летовища з серцевим нападом – він повернувся туди, полікувавшись у госпіталі. Це тому, що кадри нагадали про втрати. «Чесно сказати, мені важко було дивитися цей фільм. Брехати не буду, близько 30–40 людей своїх втратили…», – зізнається боєць.

«Я був цивільною людиною, працював на м’ясокомбінаті майже 11 років, – розповідає Борода. – Під час мобілізації потрапив до Озерного, роти охорони аеродрому, звідти написав рапорт на переведення до 95-ї бригади».

Всі роки війни для чоловіка минули в Донецькому аеропорту та на його околицях.

«Тоді нині покійний очільник «спартанського загону» Моторола виклав ролик, знятий з готелю, де сказав, що вони контролюють Донецький аеропорт, новий і старий термінали, – згадує боєць. – Так, старий термінал вони контролювали, але в новому терміналі були ми. Побачивши це відео, захотілося щось достойне зробити, реально показати, що ми тут. Знайшли здоровенний прапор, десь півтора на два з половиною метри, повністю розписаний, і вирішили його встановити, щоб український стяг майорів над Донецьким аеропортом. Вилізли на дах з товаришами, закріпили. Були обстріли, але не сильні. Після нас хлопці на метеовежі теж почепили прапор, щоб довести, що ми є! Такий собі маленький подвиг. Український прапор для нас – це честь і гідність. Він уособлює нашу державу».

Бетон аеропорту не витримав. Але витримали бійці. Вони й далі несуть варту разом із тягарем спогадів і смертей. Вони не з бетону і дуже потребують підтримки. Оптика, коптери і планшети стануть вагомим додатком до теплих слів і молитов: https://goo.gl/cKsB3y.

 

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

24.02 в 16:39
"В Одесі був свій Майдан. Біля Дюка"
24.02 в 16:26
Веселі, юні, трошки божевільні. Вони пішли на фронт після школи
22.02 в 19:15
Думки, кікімора і розтяжка
22.02 в 18:46
«Валєрка жив ще кілька годин. Він боровся!»
22.02 в 18:38
"За усвідомленням прийшов біль". Спогади з Майдану
20.02 в 21:18
Метою будь-якої війни є мир

Читайте також