• UKR
  • RUS
6 Березня 2018

Іра та Роман. Одна історія фронтового кохання

Кохання на війні буває. Іра та Роман зустрілися під ДАПом у грудні 2014 року. Вона зі Львова, він – з Дніпра. Ірина приїхала з волонтерською та журналістською місією. Роман був бійцем 93-ї бригади.

Хлопці, що керували автобусом з «волонтеркою», втекли. Тому в 2014-му Ірі довелося самій довозити допомогу до пункту призначення. У період боїв за Донецький аеропорт смілива дівчина дісталася на передову, а от транспорту, щоб повернутися назад, просто не було.

Тоді і з’явився Рома. Без лицарських обладунків, але з умовно працюючою ротною «Нивою». Разом із товаришем він вивіз Ірину з «червоної зони». Так і зав’язалося – телефонні розмови та спілкування, «коли все тихо, нема бою чи обстрілу». За тиждень Рома зробив Ірі пропозицію, але вона сприйняла це як жарт.

У кривавому січні 2015-го хлопець потрапив до ДАПу. Іра чекала й молилася, щоб повернувся живим. Роман отримав серйозне поранення, але вижив і таки повернувся до своєї Іри. Через рік вона нарешті відповіла йому: «Так!». А ще за рік з’явився Устим.

Зараз Ірина та Роман живуть як звичайна патріотична родина – виховують сина і роблять усе  можливе, щоб наблизити перемогу. Попри продовження реабілітації, Рома часто їздить на передову як волонтер. Іра, тим часом, знімає документальні фільми про загиблих бійців.

Як і всі інші фронтові пари, Ірина та Роман живуть по черзі у двох реальностях: у світі війни та у світі відносного спокою. З війни не так просто повернутися. Але вони раз за разом повертаються заради сина. У його житті не має бути війни. 
Я бажаю, щоб усі історії фронтового кохання мали такий самий фінал: вони повернулися і, попри життєві труднощі, вони щасливі, адже кохають одне одного і своїх дітей. Банально? То й що? Нехай так і буде. Завжди.

Наблизити перемогу та зробити так, щоб усі кохані повернулися додому живими, можна тут: goo.gl/7Bkbx3.

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

16.03 в 17:32
Йому назавжди залишиться 20 років
16.03 в 17:28
"Ми брали у полон російських військових"
15.03 в 12:12
«Ми ж бетмени, чи хто?»
14.03 в 17:15
Той, хто взяв ворога. Позивний "Колімбієць"
14.03 в 17:12
"Музика лунає на похороні, щоб приглушувати крики"
13.03 в 10:32
Позивний "Мустафа". Історія одного розвідника

Читайте також