• UKR
  • RUS
4 Квітня 2018

Місяць, який нас змінив. Реконструкція квітня-2014

Чотири роки тому квітень змінив нас. Ми втрачали і ставали сильнішими. Ми навчилися воювати і без жалю ліквідовувати ворогів. Тепер частина українців по годинах пам’ятає місяць, який приніс нам війну. Це реконструкція квітня 2014-го. Зробіть репост – можливо, хтось із ваших друзів забув, як усе починалося…

***

13 квітня 2014 року РНБО оголосила про початок Антитерористичної операції на Сході України. Вона мала би закінчитися за кілька тижнів, але переросла у важку війну. 
Подіям на Донбасі передували анексія Криму і мітинги у великих містах, що переростали у жорстокі побиття проросійськими найманцями людей із синьо-жовтими прапорами. Так, 8 квітня спецпризначенці підрозділу МВС «Ягуар» за підтримки «Альфи» звільнили захоплену колаборантами будівлю Харківської ОДА. Зранку понад 60 чоловік з георгіївськими стрічками лежали обличчям до землі. Але водночас у Донецьку вже добу існувала абсурдна «ДНР», створення якої агресивний натовп оголосив 7 квітня. Він же захопив будівлю ОДА 6 квітня. 28 квітня «республіку» організували і в Луганську.

12 квітня керовані російськими спецслужбами бойовики захопили будівлі відділку міліції і СБУ Слов’янська. Тоді мер міста Неля Штепа називала озброєних людей «народним ополчєнієм», а на арену вперше вийшов офіцер спецназу ГРУ Ігор Гіркін, який керував «визволителями». Вже 13 квітня у Семенівці відбувся перший бій українських захисників із бойовиками, у якому загинув капітан спецпідрозділу СБУ.

Далі ситуація розгорталася швидко і за стандартним сценарієм. З 13 квітня під вигуки «Путін, ввєді войска» бойовики і колаборанти один за одним захопили Єнакієве, Макіївку, Горлівку, Харцизьк, Жданівку, Кіровське, Старобешеве і низку інших міст.

16 квітня озброєнні люди намагалися захопити військову частину Нацгвардії (на той час ще частину Внутрішніх військ) у Маріуполі й отримали відсіч з боку військовослужбовців та спецпризначенців МВС.

17 квітня бойовики захопили телевежу на горі Карачун. До травня основні події розгорталися саме навколо Слов’янська і Краматорська. На в’їздах у міста і на сільських дорогах Донецької та Харківської областей виросли українські блокпости, військовослужбовці ЗСУ та НГУ разом із СБУ і добровольцями зачищали міста і намагалися видавити окупантів зі своєї території.

АТО стала російсько-українською війною. Минуло чотири роки, але попереду ще важчі бої і тяжкі втрати для країни. 
До сьогодні ми намагаємось відстояти свою незалежність. До сьогодні ті, хто у 2014-му вийшов на захист своєї країни, зі зброєю в руках тримають небо над Донбасом. Допомогти нашим бійцям здобути перемогу можна тут: https://goo.gl/Mtx3Lt.

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

16.07 в 11:12
Бійці облаштували на Авдіївській промзоні спортзалу
16.07 в 11:00
"Аборт". Нічний кошмар мінометників
16.07 в 09:40
Побут на війні завжди облаштований мирно
16.07 в 09:35
Псих з промки. Історія одного бійця
25.06 в 16:43
Міхаличу 59 років, він воює на передовій
25.06 в 16:18
"Я бачив, як росіяни "Градами" розстріляли Зеленопілля"

Читайте також