• UKR
  • RUS
11 Квітня 2018

Війна несе Донбасу екологічну катастрофу

На війні страждають не лише люди. 
Один із її аспектів, про який мало говорять і думають, – це екологічна катастрофа, що неминуче виникає на місці бойових дій. Сміття із передової ніхто не вивозить – якщо бійці його не закопують, його розносить вітром.

Наразі сніг зійшов і оголив воістину моторошну реальність: колись розкішні донбаські степи вкриті шаром пластикового посуду та інших відходів. На голих гілках дерев і кущів вітер шарпає пакети. 
Кількість одноразового посуду, яку щодня використовують бійці на лінії розмежування, не піддається обліку. А пластиковий посуд, за даними дослідження New Hampshire Enviromental Services, розкладається 450 (!) років (інші джерела наводять більші цифри).

Масштаби екологічної катастрофи вражають, але те, що видно неозброєним оком, – лише верхівка айсбергу. Невидима його частина – це затоплення шахт, отруєння землі та води (кожен снаряд і навіть куля стрілецької зброї токсичні, через це, приміром, після війни у  Югославії з обробітку було виведено три мільйони гектарів землі – приблизно третину сільськогосподарських угідь), пожежі та вирубання лісів і багато іншого.

Звісно ж, життя людей – найбільша цінність. Проте землі болить від завданих їй ран не менше, ніж людям. І цей біль відлунюватиметься нам страшними «прильотами» багато років по війні.

Спроби екологів налагодити взаємодію з «тією стороною» для врегулювання екологічних проблем, що торкнуться кожного, зазнали фіаско. Тож лікувати землю доведеться лише після ліквідації зовнішньої загрози. А посприяти звільненню Донбасу можна тут: https://goo.gl/ReWKem.

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

16.07 в 11:12
Бійці облаштували на Авдіївській промзоні спортзалу
16.07 в 11:00
"Аборт". Нічний кошмар мінометників
16.07 в 09:40
Побут на війні завжди облаштований мирно
16.07 в 09:35
Псих з промки. Історія одного бійця
25.06 в 16:43
Міхаличу 59 років, він воює на передовій
25.06 в 16:18
"Я бачив, як росіяни "Градами" розстріляли Зеленопілля"

Читайте також