• UKR
  • RUS
26 Квітня 2018

«Я далекий від думки, що це колишні шахтарі»

«Якщо сприймати все в комплексі, то противник пройшов певні етапи розвитку, – визнає начштабу першого ДШБ 95-й бригади з позивним Скала. – Від «мітингів», ясна річ, проплачених, засідок, закладання фугасів і мінно-вибухових засобів, використання стрілецької зброї і серйозніших вогневих засобів, бойових машин БМД, «НОНА» до застосування крупнокаліберної артилерії з системами залпового вогню і переходу в режим окопної війни. Що стосується розвитку, то професіоналізм противника суттєво зріс. Ясна річ, не без допомоги. Щодо загальної тактики – хитрість, ДРГ – все лишилося.

Скала знає, про що говорить, адже воює з перших днів. Він знає, що противника не можна недооцінювати, як би не хотілося.

Загалом, дії наші та агресора подібні, часом аж до дзеркальності.

«З часом багато чому учишся, – говорить Скала. – Я далекий від думки, що це колишні шахтарі, впевнений, що заходять спецгрупи з території РФ. Це проблема, яку, на жаль, поки вирішити повністю не вдається. Єдиний спосіб – це бути обережнішими, не легковажити».

Останнім часом «головного болю» у цих краях додають снайпери: «Проведення різного штибу контрснайперських заходів дещо нівелює їхню роботу, але тим не менш…».

Скала – один із небагатьох командирів, про яких поза очі бійці говорять із повагою і навіть нотками захвату. Він напівжартома каже, що після закінчення війни піде в політику – мовляв, хочеться спробувати чогось нового. «З часом дуже багато людей пішло, – говорить він. – З різних причин. Але є люди, які досі, з перших днів, у строю. Я пишаюся, що служу з ними, – колись буду дітям розповідати!».

Він зауважує, що у підборі особистого складу один із найважливіших факторів – це мікроклімат у колективі: «Якщо будуть «кусючі» стосунки, важко служити. Задача, окрім того, що вона може бути просто складною, ще більше ускладниться певним дисбалансом, і може дійти до того, що під загрозою опиниться виконання задачі. Я радий, що у нас такого немає, усі розуміють один одного».            

Після років служби через кожного із командирів підрозділу пройшло сотні людей. «Це хвилі мобілізації, контрактники… – згадує боєць. – І вже є досвід. Внутрішнє відчуття. Звісно, воно не основне, але все ж таки. Коли ти з людиною розмовляєш, відчуваєш, що це за людина, можна спробувати пожартувати, «висмикнути» на якусь тему. Одразу ж не підходять люди, які мають проблеми з алкоголем. Колись в АТО це дійсно було дуже великою проблемою, коли нормально «заливали». Але це був короткий період. Зараз такої проблеми не стоїть практично взагалі, слава Богу».

А посприяти успіху тих, хто несе варту на лінії розмежування, можна тут: https://goo.gl/ygvCQS.

 

Зашерити Заплюсити

Ми допомагаємо підрозділам в зоні максимально небезпеки

21.05 в 17:31
Міф про кровожерливих "правосєків"
17.05 в 15:51
Ми "граємо на своєму полі"
16.05 в 12:05
"Якщо ви хочете жити в Україні, треба стиснути волю в кулак і допомагати"
15.05 в 15:40
Бойовики застосовують на Донбасі саморобні ракети
15.05 в 15:25
"2 травня ми зрозуміли, що це справжня війна"
12.05 в 19:52
Замальовки з фронту. Коли смішне і страшне крокує пліч-о-пліч

Читайте також