400 слів про Мінські угоди, СЦКК та окупанта Лєнцова

400 слів про Мінські угоди, СЦКК та окупанта Лєнцова


Мінські угоди – поняття, яке за роки війни викликає в українців, хіба що, гірку усмішку. Вперше про них заговорили у вересні 2014 року. Це було після кривавих боїв за Савур-Могилу, Іловайського котла та підступного “зеленого коридору”, який став для українських військових коридором смерті.

Незабаром після Мінських угод, 26 вересня, було створено Спільний центр з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК). Метою групи був контроль дотримання Мінського протоколу. Все так і було б, якби в центр входили не тільки українці, а й росіяни.

З нашого боку у 2014 році групу очолив генерал-лейтенант Юрій Думанський, з російської – заступник командуючого Сухопутними військами РФ, генерал-полковник Олександр Лєнцов. Саме Лєнцов став яскравим прикладом брехливої ​​інформації Москви, яка й досі стверджує, що російських військ на Донбасі немає.

Спочатку Лєнцов лобіював інтереси росіян і підігравав їхнім найманцям – представникам в СЦКК “молодих республік” “ЛНР” і “ДНР”, які входили в центр неофіційно. Але інформація про російського військового стала спливати на поверхню пізніше. З’ясувалося, що взимку 2015 року, коли йшли жорстокі бої за окуповане нині місто Дебальцеве, він давав коментарі російським ЗМІ, де в якості “командира підрозділу народної міліції “ЛНР” розповідав про полонених українських військових, про те, як ті ж українські військові “прив’язували місцевих до парканів і труїли колодязі”. Лєнцов неодноразово з’являвся в ефірах пропагандистських каналів, де завжди був в оточенні “ополчення”. Так, в зруйнованому бойовиками Донецькому аеропорту разом з представниками “ДНР” він говорив на камеру про порушення перемир’я.

Навесні 2015 року російський генерал офіційно покинув СЦКК. А у серпні в Генштабі ЗСУ заявили, що заступник командувача Сухопутних військ РФ Олександр Лєнцов знаходиться на Донбасі і, можливо, координує діяльність бойовиків. Росіянин відразу спростував інформацію і, сміючись, заявив, що знаходиться на полігоні в Астраханській області. У вересні того ж року у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Лєнцов керує бойовиками в Горлівці.

Як встановила українська військова розвідка, до “відрядження” на Донбас, російський військовий також виконував обов’язки командувача Повітряно-десантними військами РФ, брав участь в “чеченських” кампаніях 1995 і 2000 років, а у грудні 2014-го несподівано отримав військове звання генерал-полковника. Також, за інформацією ГУР Міноборони, на Донбасі Лєнцов називав себе Олександром Соколовим.

Що зараз робить російський генерал? Звичайно, як прийнято серед “іхтамнєтов”, є заступником командувача по комендатурам угруповання військ ЗС РФ в Сирії.

До речі, 19 грудня 2017 року всі 75 російських офіцерів, які входили до складу російської сторони СЦКК, виїхали з України і повернулися в РФ. Звідти, безумовно, зручніше звинувачувати українську армію в недотриманні режиму перемир’я і Мінських угод.


Переглядів: 294

Останні новини