49% ветеранів в Україні стикалися з дискримінацією. Дослідження

49% ветеранів в Україні стикалися з дискримінацією. Дослідження


49% ветеранів російсько-української війни стикалися принаймні з одним випадком упередженого або несправедливого ставлення.

Про це свідчать результати дослідження Міжнародної організації з міграції (МОМ), Агентства ООН з питань міграції, що представлені у звіті «Життя після конфлікту: опитування щодо соціально-демографічних та соціально-економічних характеристик ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей».

«Згідно з результатами опитування, найчастіше ветерани стикалися з дискримінацією в громадському транспорті, коли заявляли про своє право на безкоштовний проїзд згідно з державною пільгою. Окрім цього, ситуації, пов‘язані з упередженим або несправедливим ставленням, ставалися під час отримання медичних послуг (14%), при оформленні пільг для ветеранів і членів їхніх сімей та отриманні послуг в установах і закладах соціального захисту (10%)», — йдеться у дослідженні.

МОМ проводило опитування впродовж липня-жовтня 2019 року. В цей час організація опитала 2 530 респондентів — ветеранів та членів їх родин у Києві, Київській, Дніпропетровській та Львівській областях. За результатами дослідження, найбільше з дискримінацією у транспорті за останні пів року ветерани стикалися у Київській області (54%) та у Києві (35%).

Нагадаємо, за даними Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, на момент жовтня 2019 року в Україні налічувалося близько 370 тис. ветеранів.

Фото: Віра Прохира


Переглядів: 593

Останні новини