Агент ФСБ в СБУ. Що відомо про справу генерал-майора Шайтанова

Агент ФСБ в СБУ. Що відомо про справу генерал-майора Шайтанова


У вівторок, 14 квітня, контррозвідка Служби безпеки України затримала генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, який виявився агентом ФСБ РФ та працював на російську спецслужбу кілька років.

Хто такий Валерій Шайтанов?

Валерій Шайтанов – один з колишніх керівників Центру спеціальних операцій «А» СБУ. Звання генерал-майора тодішній полковник, начальник 8-го управління Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів СБУ, отримав 23 серпня 2015 року. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (березень 2008 року) та орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (13 серпня 2015-го).

Ще у 2015 році редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов писав, що 18 лютого 2014 року Шайтанов командував однією зі штурмових груп, яка захопила Будинок профспілок в Києві під час Євромайдану, а у квітні 2014-го вів переговори з командиром батальйону терористів «Восток» Олександром Ходаковським.

За інформацією СБУ, коли Шайтанов виконував обов’язки керівника Центру спецоперацій «А», то вже перебував на агентурному зв’язку під псевдонім «Бобиль» у полковника ФСБ Ігоря Єгорова.

Єгоров є співробітником Департаменту контррозвідувальних операцій 1 Служби ФСБ – підрозділу, який спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних та диверсійно-терористичних акцій, як на території України, так і інших держав. З ним Шайтанов, за даними відомства, зустрічався, зокрема, в європейських країнах – Франції, Німеччині та Хорватії.

У чому підозрюють Шайтанова?

В СБУ повідомили, що слідство володіє доказами того, що за завданням спецслужб РФ генерал-майор Шайтанов планував проведення терактів на території України.

«За це представник ФСБ гарантував винагороду в розмірі 200 тисяч доларів та паспорт громадянина РФ. У якості виконавця Шайтанов спеціально підібрав особу серед колишніх бійців спецпідрозділів. Підготовка до цих злочинів чітко зафіксована в матеріалах справи», – розповіли в СБУ.

Крім того, генерал-майор збирав та передавав російській стороні інформацію про обставини проведення таємних операцій в районі АТО/ООС і задіяних в них співробітників, міжнародне співробітництво українських спецслужб у сфері національної безпеки і оборони, дані співробітників керівної ланки Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБУ та ЦСО «А» та українських розвідувальних органів.

Також Шайтанов підбирав та вербував старших офіцерів спеціальних і розвідувальних органів для роботи на ФСБ. Одним із завдань російських спецслужб до генерал-майора було планування вбивства добровольця, якого звинувачують в РФ у замаху на вбивство Путіна, Адама Осмаєва.

Зараз СБУ проводить обшуки та встановлює інших осіб, які можуть бути причасними до цієї справи. Вирішується питання щодо оголошення Валерію Шайтанову про підозру у скоєнні злочинів, передбачених статтями 111 («Державна зрада») і 258 («Терористичний акт») ККУ.


Переглядів: 889

Останні новини