Черговий режим тиші може не початись. Останні новини та погляд з фронту

Черговий режим тиші може не початись. Останні новини та погляд з фронту


Ветеран війни на Донбасі та менеджер по роботі з військовими фонду «Повернись живим» Андрій Римарук про те, як військовослужбовці на передовій готуються до повного припинення вогню.

За два дні мають набрати чинності рішення Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) про повне та всеосяжне припинення вогню. Перебуваючи зараз на Сході, розповім вам як йде активна підготовка з боку Збройних сил України, які заходи вживаються та чому домовленість може бути припинена, так і не почавшись.  

 

На Схід прямують десятки офіцерів-спостерігачів ЗСУ

Операція Об’єднаних сил активно готується до режиму припинення вогню та чіткого виконання всіх затверджених пунктів. Всі підрозділи отримали відповідні вказівки: піхота готується спостерігати, сили розвідників спрямовані на технічні засоби спостереження, пілоти в бойовій готовності 24/7.

У мережі пишуть, що десятки офіцерів оперативних командувань вирушили на Схід, щоб контролювати режим припинення вогню. Так, це правда. Спостерігачі будуть у кожній бригаді, батальйоні, разом із командирами рот і навіть житимуть на взводно-опорних пунктах. Не бачу в цьому жодної зради, як багато хто пише. Навпаки, це величезний плюс, оскільки є відповідальна особа, яка чітко бачитиме порушення росіянами режиму тиші. Тому нашим бійцям не доведеться витрачати безцінні години часу на написання рапортів, доказуючи свою правоту.

Загалом ніхто не розслабляється, а навпаки. Пильність посилюється, зброя готова до бою у будь-який момент. Наприклад, сьогодні став свідком нагородження військовослужбовців. Хлопці отримали відзнаки та нагороди від командування ООС за моментальне знищення ворожої артилерії, яка готувалась завдати удар, піддаючи небезпеці життя цивільного населення та військових.

Порушників суворо каратимуть

Відповідними особами зараз готується документ, у якому будуть чітко прописані стягнення та притягнення до відповідальності за порушення режиму тиші. Це теж нормально й особисто я не бачу у цьому жодної зради. Ми демонструємо цивілізованому світу, що готові дотримуватись всіх пунктів домовленостей і діємо у правовому полі. Це чітко бачить і одна зі сторін – ОБСЄ, та підтверджує нашу готовність та відкритість, на відміну від проросійських сил.

Припускаю, що домовленості можуть бути припинені, так і не розпочавшись, а хайп навколо цього всього стихне після перших пострілів у наш бік. Чому?

  • Міжнародну місію ОБСЄ сьогодні вкотре не пропустили проросійські війська через контрольно-пропускні пункти для моніторингу на окуповану територію. Терористи банально, як і в попередні рази, посилались на карантин, про який, до речі, у домовленостях жодного слова. Та й взагалі, якщо 27.07.2020 ОБСЄ знов не допустять для роботи на окупованій території, рішення контактної групи можна вважати недійсним, або як кажуть наші військові, – безглуздим!
  • Нагадаю, що на відміну від окупаційної влади, ми діємо виключно у правовому полі та, якщо за першого порушення, терористи не дотримаються затверджених процедур і не визначать винного, домовленості можна рахувати – порушеними. А вони цього і не зроблять, оскільки вже давно відомо: всі посадові особи від командувача армійським корпусом до командира роти – це кадрові військові РФ. Чи потрібне окупанту чергове міжнародне підтвердження своєї присутності? Питання риторичне.
  • «Л/ДНР» не є стороною домовленостей, тому скільки протримається режим припинення вогню? Чергове риторичне питання, відповідь на яке дуже проста – коли Москві буде вигідно.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Плітки плітками, але факт залишається фактом, та й політика – не війна

Інформацію про чергове припинення вогню військові сприйняли дуже болісно. Будьмо відвертими, переважну більшість це пригнічує і демотивує. Між підрозділами почали ширитись чутки про опломбування боєприпасів, відведення сил, що відповідно потягне за собою скорочення заробітної плати, яка і так не надто велика для такої героїчної роботи.

Знаю, що нас читає багато з вас, військових. Тому запевняю: все це неправда. Боєприпаси на місці, а зарплатню ніхто скорочувати не буде. Мене особисто у цьому запевнили відповідальні посадові особи. Своєю чергою, ми завжди поруч із вами, і готові прийти на допомогу в будь-яку хвилину та підставити своє плече.

Зараз мене понад усе хвилює політика, яка женеться за передвиборчими обіцянками й напряму шкодить настрою в рядах військових. Хтось побачив в черговому режимі припинення вогню зраду та збирає мітинги, які не збирались під час хлібного «перемир’я» у 2017-му чи всеосяжного – з 1 січня 2020-го.

Своєю чергою, особисто бачу пряму загрозу чинній владі на рівні «Нормандської четвірки» підписати документ про режим припинення вогню. Нагадую, що Росія виступає у цьому процесі спостерігачем і «ніяк», від слова «зовсім», на словах не впливає на це. Тоді навіщо підписувати? Щоб потім Москва нас вкотре звинуватила й схиляла до прямих переговорів, що відповідно знову затягне процес?

Тримайте голову холодною і допомагайте армії. А ми триматимемо вас в курсі останніх новин. І вже у понеділок я вам розповім, як минув перший день перемир’я.

Головне фото з відкритих джерел

Рубрика «Експертна думка» містить матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.

Останні новини:


Переглядів: 692

Останні новини