«Чітко і без паніки». Як Житомирський військовий інститут бореться з коронавірусом (ФОТО)

«Чітко і без паніки». Як Житомирський військовий інститут бореться з коронавірусом (ФОТО)


«Зона обсервації. Прохід суворо заборонено», – встановлена табличка жовтого кольору на плацу Житомирського військового інституту (ЖВІ). За нею – великі армійські намети. Тепер це – польовий ізолятор для курсантів та офіцерів вишу, які опинилися у зоні ризику через випадок захворювання на COVID-19.

Про нього стало відомо 8 квітня. Коронавірусною інфекцією заразився курсант четвертого курсу. Хлопець-контрактник пішов у звільнення 5 квітня та відвідав матір. Через два дні у жінки виявили коронавірус. Як тільки курсант дізнався про це, одразу доповів керівництву вишу. Того ж дня в інституті розгорнули цілу програму з протидії поширення вірусу.

«Із самого початку введення карантину у нашому інституті були виконанні всі визначені наказами і розпорядженнями заходи, щоб не допустити занесення на територію інституту інфекції, – розповідає «Повернись живим» начальник ЖВІ, генерал-майор Олександр Левченко. – Ми розуміли, що основний шлях занесення інфекції – ззовні, через офіцерів і працівників, які щоденно заходили до інституту. Саме тому звели до мінімуму число таких осіб: понад половину постійного складу знаходиться вдома  на дистанційній формі роботи. А для тих офіцерів і працівників, які заходять в інститут, – найсуворіші вимоги».

Польовий ізолятор. Фото: пресслужба ЖВІ

Однак, після зараження одного з курсантів, довелося застосовувати ще більш суворі міри. А на додачу швидко зорієнтуватися, яким чином зробити їх якомога ефективнішими.

«Курсант, який захворів, був негайно ізольований до шпиталю, – пояснює Левченко. – Також ми швидко виявили поіменно всіх, з ким він контактував. Це – його навчальна група, 27 людей. Їх одразу зняли з занять та відправили в ізолятор. При цьому, розділили на дві мікрогрупи – на тих, хто менше контактував з носієм, і ти, хто більше. Загроза у тому, що поки люди, які контактували з носієм інфекції, будуть чекати наступних дій, то можуть перезаражати один одного. А ми зробили все, щоб мінімізувати рознесення вірусу».  

Групи курсантів розселили в окремих приміщеннях – з ліжками, вбиральнями, вмивальниками та місцями для прийому їжі, яку їм приносять зі столової. Крім того, курсантам, які знаходяться на обсервації, облаштували робочі столи, щоб ті мали змогу продовжувати навчання дистанційно.

«Окрім ізоляторів, мають бути місця для обсервації не заражених, а контактних осіб, – говорить начальник ЖВІ. – Ми говоримо, що це самоізоляція на 14 діб під наглядом вдома. Але це стосується контрактників та офіцерів. А строковиків та курсантів треба не відпускати, а, навпаки, тримати на ізоляції тут. Зараз період, коли немає масового захворіння у військовому організмі, тому актуальним є не ізолятор з великою кількістю ліжок, а наявність якомога більше окремих локацій на меншу кількість ліжко-місць, розрахованих на 4-6 людей».

Польовий ізолятор. Фото: пресслужба ЖВІ

Відтак, наразі у військовому інституті облаштували шість стаціонарних локацій для ізоляції тих, хто контактував із хворим на COVID-19 (з окремою кімнатою для дівчат-курсанток). Окрім цього, ще чотири польових ізолятори розгорнули прямо на плацу.

«Ми встановили намети, які прив’язані до свого каналізаційного люка, куди йде стік з умивальника. На кожній такій локації є біотуалет, ліжка, столи для навчання та прийому їжі, електрика, достатня кількість розеток, опалення. Там зараз ніхто не перебуває – ми розгорнули їх на випадок, якщо станеться спалах захворювання», – розповідає Олександр Левченко.

Польові ізолятори. Фото: пресслужба ЖВІ

Поки група знаходилася на обсервації, курсантам провели тестування на виявлення COVID-19. 20 квітня троє з них отримали позитивний результат. Крім того, коронавірус виявили у одного з офіцерів – начальника курсу. У той же день їх на санітарному автомобілі у супроводі медпрацівника відвезли до шпиталю.

«Як екіпаж танку»

– Ми, як екіпаж танку – три танкісти і я, командир, – сміється у слухавці майор, начальник курсу ЖВІ, який потрапив до шпиталю (ім’я офіцера ми не називаємо з етичних міркувань. – ПЖ).

Військовий розповідає: він та троє його курсантів знаходяться в окремих палатах Житомирського шпиталю. Всі почуваються добре і не мають жодних симптомів захворювання.

«Звичайно, хвилюється і моя родина, і родини курсантів, – розповідає чоловік. – Батьки телефонують мені, перепитують, чи у порядку їхні діти, переживають, чи нічого ті від них не приховують. Я, як начальник курсу, який разом із ними на самоізоляції, заспокоюю і доводжу до батьків, що все в порядку: всі ми почуваємося нормально, у доброму настрої. Курсанти продовжують навчатися дистанційно, навіть у шпиталі. Важливо доводити правдиву і оперативну інформацію не тільки до військових, а й до цивільних, щоб не було ніяких чуток. Тож, ми діємо чітко, по-військовому».

Поки ми готували цей матеріал, стало відомо, що 29 квітня прийшли результати повторних тестів військових, які знаходилися у шпиталі. Всі – негативні. Тож, тепер вони відправляться до інституту. Щоправда, ще 14 діб інкубаційного періоду пробудуть на обсервації в стінах вишу.

«Ситуація під контролем, – говорить Олександр Левченко. – Я постійно доводжу інформацію до всіх сержантів та офіцерів нашого університету, спілкуюся з начальниками інших військових вишів. Можливо, наш досвід також стане комусь у нагоді».

Поки що порожні військові намети, які на певний час стали польовими ізоляторами, продовжують стояти на плацу. Більше того, їх використовують для практичних занять для курсантів-випускників інституту, які за кілька місяців стануть офіцерами ЗСУ. Навряд епідемія закінчиться швидко, припускають у виші, тож, майбутні офіцери мають знати, як діяти у кризовій ситуації та уміти донести цю інформацію до своїх підлеглих.

Польовий ізолятор. Фото: пресслужба ЖВІ
Польовий ізолятор. Фото: пресслужба ЖВІ
Фото: пресслужба ЖВІ

Одужали чи не хворіли?

На фоні загальної ситуації із зараженням на COVID-19 в Україні, коли Міністерство охорони здоров’я подає інформацію про близько 500 нових випадків захворювання щодня, панічні настрої доходять і до армії. Показовим можна вважати випадок із Харківським шпиталем.  

28 квітня у ЗМІ з’явилася інформація про спалах інфекції у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону (Харків). Ніби на коронавірус захворіли дев’ятеро військових медиків. Однак начальник шпиталю Юрій Подолян спростував цю інформацію. Він розповів, що у жодного з них до проходження тесту не було зафіксовано проявів хвороби. Це викликало сумнів у правильності результату, тому до вірусологічної лабораторії у Київ було надіслано повторні проби.

«За результатами контрольного тестування, станом на 16:00 28 квітня, семеро військових медиків мають негативну реакцію на гостру респіраторну хворобу COVID-19, результати ще двох тестів надійдуть найближчим часом. До надходження остаточних результатів дев’яти медичних працівників з підозрою на коронавірус та ще дев’яти військових медиків, які перебували з ними у ймовірному контакті, знаходяться на самоізоляції», – повідомили у інформаційному агентстві МО в Харкові.

Загалом 28 квітня у Харківському шпиталі перебувало п’ятеро хворих з COVID-19: три військовослужбовці з частин та установ області та два військових пенсіонери.

Станом на 1 травня Командування медичних сил ЗСУ повідомляло про 44 випадки захворювання на коронавірус (плюс два нових за добу). За час карантину 30 військових одужали, 298 знаходяться на ізоляції.  Всі випадки – поза зоною проведення Операції об’єднаних сил.

На жаль, за весь час карантину в армії сталися два летальних випадки унаслідок захворювання на коронавірус: 6 квітня померла жінка, яка працювала в одній з військових частин Івано-Франківської області, 16 квітня – працівник ЗСУ з Львівщини.

Головне фото: пресслужба ЖВІ.


Переглядів: 539

Останні новини