Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

Доля військовополонених та кількість росіян на Донбасі: про що говорили на засіданні Радбезу ООН

Доля військовополонених та кількість росіян на Донбасі: про що говорили на засіданні Радбезу ООН


У вівторок, 12 лютого, о 22.00 за київським часом було проведено чергове засідання Ради Безпеки ООН. Його скликала делегація РФ з приводу четвертої річниці підписання Мінських угод 14-15 лютого 2015 року.

Під час засідання країни-члени Радбезу ООН підтримали позицію України. Німеччина, Франція, Велика Британія, Польща, Італія, Бельгія, Нідерланди та Швеція засудили російську агресію на Донбасі та у Криму. Також представники ЄС закликали РФ припинити «підживлювати конфлікт наданням фінансової та військової підтримки озброєним формуванням».

«Повернись живим» зібрав ключові думки та факти, які прозвучали на засіданні Радбезу ООН.

Збройні сили на окупованому Донбасі складають 35 тисяч бойовиків, їх підтримують 2 100 російських регулярних військових. Про це заявив у своїй промові постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

«На початку лютого російські збройні формування на Донбасі мають у своєму розпорядженні 496 бойових танків (це можна порівняти з арсеналами таких країн, як Німеччина, Франція, Індонезія), 938 бронетанкових бойових машин (подібно до Перу та Кувейту), 128 багаторазових ракетних систем (дещо менше, ніж Індонезія), 776 артилерійських систем, у тому числі самохідних (знову ж таки, порівнянних з номерами таких колишніх членів Ради, як Казахстан або Ефіопія)», – зазначив Володимир Єльченко.

За його словами, загальна чисельність особового складу російської наступальної групи на російсько-українському кордоні (включно з групами, які прилягають до окупованих територій Донбасу та Криму) становить 87 750 військових.

РФ приховує правду, називаючи ситуацію в Україні «внутрішнім українським конфліктом». Про це сказав представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген.

«Російські військові були напряму залучені до окупації Криму, Донецька і Луганська. Крим досі окупований, Донбас досі окупований. І все це з допомогою міфу про «зелених чоловічків», або що там хтось «брав долю у свої руки». Ні, це були російські солдати», – заявив Крістоф Хойзген.

Під час засідання Радбезу ООН згадали про українських військовополонених, яких утримують у підвалах окупованого Донбасу понад три роки.

«Завтра (13 лютого – прим. Авт.) Мінська група проведе своє 103-тє засідання. Протягом багатьох місяців учасники мінського процесу відчайдушно намагаються переконати Росію погодитися на обмін ув’язнених на основі будь-якої прийнятної для них формули, у тому числі «всіх на всіх». Україна також направила 13 офіційних письмових пропозицій з різними формулюваннями щодо обміну українськими в’язнями в Росії та на окупованих територіях на російських громадян, які були засуджені в Україні за злочини проти територіальної цілісності та суверенітету України. Немає відповіді. Питання на завтрашній день в Мінську – це доля трьох українців, захоплених й утримуваних у Донецьку вже майже чотири роки, це – Богдан Пантюшенко, Олександр Коріньков, а також Сергій Глондарь, чия трирічна дочка ніколи не бачила батька. Давайте зробимо нашу зустріч значущою і спільно закликаємо Росію звільнити їх», – звернувся до учасників засідання Володимир Єльченко.

РФ вкотре стверджувала, що не має відношення до війни в Україні. Стосовно відновлення Україною контролю над кордоном окупованої Луганщини та Донеччини, представник Росії при ООН заявив, що це можливо лише після ухвалення закону про особливий статус Донбасу. Крім того, РФ відкрито підтримала Віктора Медведчука, звинувативши Україну у недотриманні таким чином Мінських домовленостей.

«Сьогодні ми з повною підставою знову можемо казати про те, що Мінські домовленості Київ послідовно і свідомо не виконує і саботує. А наші Західні партнери всі його протиправні дії покривають. Найкращою ілюстрацією цієї ситуації є той факт, що 5 лютого Генпрокуратура України оголосила про початок кримінального переслідування одного з лідерів української опозиції Медведчука, що висунув свою кандидатуру на майбутніх 31 березня президентських виборах», – сказав постійний представник РФ при ООН Василь Небензя.

Санкції США проти РФ будуть діяти, поки Росія повністю не виконає умови Мінських угод та не припинить бойові дії в Україні. Про це заявив заступник постійного представника Сполучених Штатів при ООН Джонатан Коен.

«Наші санкції по Донбасу будуть діяти до тих пір, поки Росія повністю не виконає Мінські угоди. Наші санкції по Криму також будуть продовжуватися до тих пір, поки Росія не поверне півострів під контроль України», – зазначив Джонатан Коен.


Переглядів: 259

Останні новини