Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

«Якщо вижили там, то виживемо будь-де». Як ветерани вдосконалюють свій бізнес

«Якщо вижили там, то виживемо будь-де». Як ветерани вдосконалюють свій бізнес


У вересні цього року у фонді «Повернись живим» розпочав роботу ветеранський відділ. Його мета, у першу чергу, – підтримка і розвиток ветеранського бізнесу.  

«Є організації, які успішно займаються медичною, психологічною реабілітацією. Ми вирішили сконцентруватись на соціалізації, підтримці бізнесу, адвокації ветеранської теми, тощо, – розповідає кураторка напрямку Марія Назарова. – Хочемо, аби ветерани ставали нашими партнерами, розпочинали соціально-відповідальні проекти, долучалися до громадянського суспільства».

Школа бізнесу «Нова пошта»

Одним із партнерів у ветеранському напрямку фонду «Повернись живим» стала компанія «Нова пошта». Їхній освітній інтенсив вже чотири роки допомагає власникам малого та середнього бізнесу підвищувати ефективність своїх підприємств.

Протягом місяця учасники освоюють сім навчальних модулів з напрямків: бізнес-процеси, маркетинг, фінанси, продажі, ціноутворення, цифрові комунікації та робота з командою. Таким чином, підприємці пропрацьовують ключові питання бізнесу та отримують практичні інструменти для нового витка у розвитку своєї справи.

Наприкінці навчання учасники захищають плани підвищення ефективності бізнесів, у яких презентують рішення конкретних задач з тем, прослуханих на модулях.  Наразі, вже випустилися групи у чотирьох містах, і учасники, які зайняли перше місце, готуються до захисту інвестиційних планів, аби на фінальній зустрічі у грудні позмагатися за грант у 100 000 гривень.

Та на цьому їхнє навчання не завершується. Школа бізнесу регулярно проводить зустрічі випускників, аби комьюніті учасників мало можливість підтримувати зв’язок один з одним та ділитися досвідом.

Фото надано компанією «Нова пошта»

На початку Школа бізнесу проводилась у чотирьох містах: Харкові, Дніпрі, Одесі та Львові. Але вже після першого інтенсиву проект отримав високий інтерес серед підприємців. В результаті, географія проекту росла і два останні сезони охоплює вісім міст: Київ, Одеса, Львів, Дніпро, Хмельницький, Полтава, Івано-Франківськ та Харків. Загалом у 11 потоках навчається 460 підприємців.

Цьогоріч у кожній групі Школи бізнесу зарезервовано два місця для ветеранів, які є власниками бізнесу і хочуть його покращити та знайти новий поштовх для розвитку.

Ветерани

Максим Брозінський служив у 72-й ОМБр імені Чорних Запорожців, а сьогодні займається інженерними системами та сонячною енергетикою.

Максим Брозінський. Фото: Анатолій Гаєвський

«Користуюсь послугами «Нової пошти», почув про Школу бізнесу і захотілося повчитися у цих людей, – каже Максим. – Я був на подібних курсах і ці кращі з усіх. Сюди варто йти, такий рівень викладачів важко знайти навіть в університеті. Тому раджу всім, хто хоче професійно вести бізнес».

Ще один колишній боєць – Максим Мураткін. Він служив у 1129-му зенітному ракетному полку, й залишився дотичним до армійської справи – зараз виробляє тюнінг для стрілецької зброї. 90% його працівників – ветерани.

Максим Мураткін. Фото: Анатолій Гаєвський

«Бізнес розвивається, потрібні нові знання, нові підходи, – розповідає Мураткін. – Розумію, що маю дефіцит знань у деяких моментах. За цю лажу я і мій партнер платимо своїми грошима. Ці гроші ж дістаються з сімейного бюджету. Вчусь, аби розвивати бізнес якісніше і не допускати  помилок».   

Власниця студії краси «Eva Fleur» та однойменного інтернет-магазину квітів, ветеранка 25-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь», матір 4-річного сина і 4-місячної доньки. Усе це – Євгенія Янченко.

Євгенія Янченко. Фото: Анатолій Гаєвський

«Ветерани – це такий своєрідний прошарок, бо якщо вижили там, то виживемо будь-де, – каже Євгенія. – У ветеранів має бути більше бажання і наснаги показати, що ми можемо і вміємо: класно вести бізнес, драйвові».

Чоловік Євгенії також ветеран, він займається громадською діяльністю. Їхній побут вибудований так, аби встигати займатись громадською роботою, бізнесом і навіть навчанням. «Не запитуйте як ми з тим справляємося, – продовжує Євгенія. – Є завдання, і треба його вирішувати. Це навчання – крутий шанс отримати хороші знання. У мене зараз мозок перевантажений. Після занять навіть автівкою не керую, бо мозок переповнений інформацією».

Ветерани, які навчаються у різних містах, переконують: треба використовувати можливість потрапити сюди.  

Що з початківцями?

«У нас багато запитів від ветеранів на кшталт: «У мене немає бізнесу, але хочу зробити», – говорить Марія Назарова. – Бізнес-школа «Нової пошти» з початківцями не працює, але фонд «Повернись живим» планує створювати можливості й для тих, хто мріє розбудувати свій бізнес. Запит є, отже, треба над цим працювати».

Марія Назарова, Максим Брозінський, Євгенія Янченко, Максим Мураткін. Фото: Анатолій Гаєвський

«Цілком вірогідно, що невдовзі ветерани, які вже мають успішний бізнес, стануть, у свою чергу, наставниками для товаришів», – підсумовує кураторка ветеранського напрямку фонду «Повернись живим».  


Переглядів: 489

Останні новини