Фонд «Повернись живим» очолила колишня міністерка у справах ветеранів

Фонд «Повернись живим» очолила колишня міністерка у справах ветеранів


У вівторок, 12 травня, представили нову главу благодійного фонду «Повернись живим». Нею стала колишня міністерка у справах ветеранів Оксана Коляда.

Під час спільного онлайн-брифінгу засновник фонду Віталій Дейнега розповів, чому він йде з посади.

«2,5 роки тому я оголосив, що ближче до другої половини 2020 року буду складати з себе повноваження. Сьогодні цей процес розпочато. Вже юридично підтверджено, що я більше не голова правління фонду «Повернись живим». Чому терміни були саме такими? Було зрозуміло, що відбудеться зміна влади, буде велика турбулентність, через яку треба провести фонд. Наш минулий рік був одним із найуспішніших: ми відстояли Міністерство у справах ветеранів, змогли вплинути на переговорну позицію України у «нормандському форматі», здійснити правильний відбір до національної команди Invictus Games. Остання криза – «коронакриза» – у ній фонд також знайшов себе і був ефективний», – заявив Віталій Дейнега.

Він зазначив, що має досвід співпраці з Оксаною Колядою, яка, своєю чергою, компетентна в усіх напрямках, по яких працює фонд «Повернись живим», зокрема, військовому, ветеранському, медійному та тому, що стосується адвокації. Дейнега підкреслив, що за попередніми домовленностями, Оксана Коляда очолюватиме фонд щонайменше два роки.

Сам Віталій Дейнега остаточно вийде з фонду 24 сепрня 2020 року. Що ж до фонду, то він фактично розділиться на дві частини: наглядову раду та, власне, команду з працівників фонду.

«Чому я зараз у фонді «Повернись живим»: по-перше, на сьогодні це – найкрутіша волонтерська команда, – розповіла Оксана Коляда. – Друге, фонд – це, власне, місія: змінювати країну. І я також хочу займатися порятунком людей на війні і змінювати країну. Крім того, ми давно знайомі, і провели два надпотужних ветеранських форуми, а також проект Invictus Games. Тут є цікаві для мене напрямки, зокрема, розвиток ветеранського напрямку. Звичайно, це також продовження допомоги армії, навчання для військових. Крім того, для мене було великим відкриттям робота потужного аналітичного відділу. Також ми будемо розвивати напрямок медіа, адже у фонду є власне ЗМІ та сторінка на Facebook із 2,5-мільйонною аудиторією, які ми маємо намір зробити потужним майданчиком».

За словами Оксани Коляди, у найближчому майбутньому буде представлений подальший план роботи фонду з конкретними дедлайнами.

Зазначимо, що за шість років існування на рахунки фонду «Повернись живим» надійшло понад 163 мільйони гривень від благодійників з України та з-за кордону. На кошти доброчинців було придбано понад 950 тепловізорів, понад 1300 планшетів з програмним забезпеченням для артилеристів «Броня», 160 квадрокоптерів, 20 авіаційних GPS і понад 60 автівок. Крім того, фонд встановив радарні комплекси на фрегат «Гетьман Сагайдачний», тральщик «Горлівка» і корабель «Донбас». Інструктори фонду провели навчання для понад 3 700 військових.

Наразі фонд складається з кількох відділів: військового (куди входять менеджери по роботі з військовими та інструктори зі снайпінгу, артилерійської та мінно-вибухової справи), фінансового, ветеранського, комунікаційного та аналітичного.

Сторінка «Повернись живим» у соцмережі Facebook налічує понад 2,5 мільйони підписників.

У квітні 2020 року фонд запустив проект на Patreon.

Хто така Оксана Коляда?

Оксана Коляда – полковник запасу. З 2003 по 2015 рік служила у Міністерстві внутрішніх справ України (у 2013 – 2014 рр. очолювала пресслужбу МВС), 2015 – 2017 рр. – служба в ЗСУ на посаді начальниці управління комунікації та преси Міноборони України, 2016 – 2017 рр. – розробник спеціалізованих курсів для журналістів, які працювали у зоні проведення АТО. У цей же період розпочала процес створення регіональних військових пресцентрів в Авдіївці та Севєродонецьку, координувала роботу українських та іноземних журналістів на Сході України.

Протягом трьох місяців у 2017 році була заступницею командувача АТО. 13 березня 2019 року була призначена на посаду заступниці Міністра у справах ветеранів. 29 серпня 2019-го стала міністром у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

4 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала за нового очільника Мінвету – Сергія Бесараба.


Переглядів: 919

Останні новини