Фонд «Повернись живим» візьме участь в організації «Ігор нескорених»

Фонд «Повернись живим» візьме участь в організації «Ігор нескорених»


Фонд «Повернись живим» спільно з Міністерством у справах ветеранів та Центром стратегічних комунікацій Stratcom Ukraine призначено відповідальними за проведення національних змагань «Ігри нескорених» у 2019 році, а також – відбір та підготовку національної збірної України для участі у міжнародних «Invictus Games», які відбудуться у 2020 році в Гаазі (Нідерланди).

Відповідне рішення у середу, 5 червня, прийняв Кабінет Міністрів.

«Одним з головних принципів буде чітке усвідомлення всіма організаторами мети – це не про медалі, це про те, як наші захисники, повертаючись з поля бою, не скоряються, а продовжують йти вперед, тому що життя триває, – зазначила міністр у справах ветеранів Ірина Фриз. – Це для нас дуже важливе рішення. Ми хочемо, щоб «Ігри нескорених» продовжувались. Ми запроваджуємо прозорі відбори, ми виступаємо за чесні, об’єктивні і адекватні оцінки всіх, хто буде боротися за честь України на «Invictus Games 2020».

Міністр також заохотила всіх ветеранів взяти участь у національних відборах.

Як зазначила заступник міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк, відбіркові тури відбудуться у липні в Києві, Львові та Одесі. Вже 14 вересня будуть проведені національні змагання, а у лютому 2020 року – перші збори української команди, яка відправиться на змагання до Нідерландів.

«Ми розуміємо, що беремо на себе відповідальну репутаційну частину, – розповів засновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега. – Але для нас важливо, щоб «Ігри нескорених» відбулися. Треба розуміти, що для ветерана ця поїздка  – це не безкоштовна подорож за рахунок держави, не оплески, а можливітсть відчути смак життя заново. Є кілька критеріїв відбору. Головний – реабілітація, це про те, наскільки сильно участь у цих змаганнях зможе допомогти конкретній людині. Другий – ставлення, тобто наскільки ветеран хоче взяти учать у змаганнях. Третій – спортивна етика. Я хочу, щоб українська збірна допомагала один одному та учасникам збірних з інших країн. Для мене найголовніше – щоб комісія відібрала з усіх учасників відбіркових турів 20 людей, яким це найпотрібніше. Наше завдання не у тому, щоб збірна привезла якомога більше медалей. Наша мета – щоб люди, які поїдуть на змагання, отримали друге дихання і почали жити заново».

Пропозицію взяти участь в організації «Ігор нескорених» фонд отримав близько місяця тому.

«До нас звернулося Міністерство у справах ветеранів з пропозицією спільно зі Stratcom Ukraine провести національний відбір до міжнародних змагань «Invictus Games», – розповідає заступник глави БФ «Повернись живим» Ірина Турчак. – Вже створена робоча група, яка займається підготовкою до національних змагань – «Ігор Нескорених». Наш фонд відповідає за відбір учасників, комунікацію та співпрацю з ветеранами (ми вже заручилися підтримкою Ради ветеранів), а також – створення відбіркової комісії».

Цього року до складу збірної Україні увійдуть 20 людей – ветеранів та ветеранок, які отримали поранення під час боїв на Донбасі. Наші спортсмени змагатимуться у шести адаптивних видах спорту. «Invictus Games» у 2020 році стануть третіми за рахунком змаганнями для української команди. За час участі у них збірна України здобула 15 золотих, 13 срібних та 6 бронзових медалей.

«Invictus Games» – міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі, участь у яких беруть поранені військовослужбовці та ветерани війни з різних країн. «Invictus Games» засновані у 2014 році принцом Гаррі. Змагання відбувалися у Лондоні (Велика Британія), Орландо (США), Торонто (Канада), Сіднеї (Австралія). У 2020 році «Invictus Games» проведуть у Гаазі (Нідерланди) 9 – 16 травня.

Нагадаємо, екс-президент України Петро Порошенко передасть Фонду «Повернись живим» та волонтеру зі Львова, засновнику ГО «Допоможи фронту» Богдану Масляку, 1,75 млн грн. Кошти між благодійниками будуть поділені порівну – по 875 тис. грн. Фонд «Повернись живим» планує витратити гроші на організацію роботи національного відбору до збірної України на Invictus Games.


Переглядів: 292

Останні новини