Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

Форум «Там, де ми – там Україна»: головні цитати та думки

Форум «Там, де ми – там Україна»: головні цитати та думки


У неділю, 23 серпня, в Києві у Мистецькому арсеналі відбувся ІІІ Міжнародний волонтерський та ветеранський форум «Там, де ми – там Україна».

Успішні ветерани – успішна держава. З таким лейтмотивом пройшов цьогоріч форум. Його відкрили гімном України та виступами президента України Володимира Зеленського, міністра у справах ветеранів Сергія Бесараба та керівниці фонду «Повернись живим» Оксани Коляди.

На панелях «Ветеранський бізнес: державні та недержавні програми підтримки», «Бізнес-освіта та менторство», «Бізнес-ком’юніті: працює чи ні?» слово мали зокрема ветерани війни на Донбасі, підприємці, бізнес-тренери та громадські діячі. Після кожної панелі спікери відповідали на питання гостей.

Паралельно під час форуму працював коворкінг, де всі охочі мали змогу отримати консультації з бізнесу.

«Повернись живим» зібрав основні цитати та думки, озвучені під час форуму.

Співачка Стасік виконує гімн України
Фото: Анатолій Гаєвський

Оксана Коляда, керівниця фонду «Повернись живим»: «Хто такі ветерани-підприємці? Наш фонд провів дуже показове і репрезентативне соціологічне опитування. 73% ветеранів-підприємців потребують підтримки побратимів і посестер, більше ніж 47% ветеранів взагалі не розраховують на підтримку держави, 84% прагнуть отримати додаткову освіту: пройти тренінги, отримати нові знання та навички – 70% тих ветеранів, хто хоче зайнятися бізнесом, мають вищу або неповну вищу освіту, лише 5% з них прагнуть зайнятися бізнесом, тому що не мають роботи. А тепер що ж потрібно тим 27% ветеранів, які потребують першочергову підтримку від держави? 62,5% назвали стартові інвестиції, 13,7% сказали, що вони потребують консультативної допомоги, майже 11% кажуть, що вони потребують допомоги в реалізації товару і 5% кажуть про те, що вони хочуть мати ментора (ця цифра мене трохи непокоїть).

Про що говорять всі ці цифри? Вони малюють нам портрет ветерана-підприємця. Та насправді руйнують суспільні негативні стереотипи про “АТОшника-неадеквата”. Ветеран, який прагне формувати свій бізнес – людина з досвідом, а часто й з управлінським досвідом, адекватними знаннями та ставленням до життя. Настільки адекватними, що визнають необхідність додаткового навчання та не розраховують на державу. Їм в останню чергу, за нашим опитуванням, потрібні податкові пільги чи неконкурентні переваги».

Оксана Коляда
Фото: Анатолій Гаєвський

Сергій Бесараб, міністр у справах ветеранів: «Ветерани як ніхто готові до роботи в бізнесі. Наголошую: вони успішні члени суспільства завдяки своїм умінням та здібностям. Ветерани ефективні та цілеспрямовані, мають ключові навички для бізнесу: відповідальність, наполегливість, лідерство».

Сергій Бесараб
Фото: Анатолій Гаєвський

Володимир Зеленський, президент України: «Період пандемії вкотре показав, що ветеранська і волонтерська спільноти завжди готові першими стати на захист і допомогу країні. Хоч від агресора, хоч від коронавірусу.

Сьогодні я підпишу указ про розвиток системи фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів та їхніх родин. Робота в цьому напрямку має йти постійно, системно, послідовно, поза будь-яким політичним контекстом.

З 1 серпня родини загиблих військових отримують адресну допомогу до пенсії.

Попереду багато роботи. Треба покращувати лікування та реабілітацію учасників бойових дій.

Окрема важлива тема і наш пріоритет – це створення робочих місць для ветеранів. Гадаю, нам потрібно якомога більше ветеранських бізнесів. Логіка дуже проста: наші ветерани це люди, які першими пішли захищати нашу країну – це люди слова і діла. Стресостійкість, дисципліна та лідерські якості, вміння приймати правильні сміливі й швидкі рішення, системність і стратегічні рішення – це армійські навички і правила, за якими існують всі спішні компанії.

Потрібні програми бізнес-освіти для того, кому це дійсно цікавою. Держава має фінансово підтримати старт такого бізнесу, робити пільгові кредити.

Сьогодні ми рухаємося до миру, 28 днів не маємо бойових втрат. Нам потрібен мир лише на умовах України. Коли він настане, це не означає, що сильна і боєздатна армія нам буде більше не потрібна. Все навпаки. Лише сучасне і потужне військо буде нашим гарантом миру.

Наші ветерани – люди з великої літери, саме вони завжди рухають країну вперед та можуть бути локомотивом успішних змін в Україні».

Володимир Зеленський
Фото: Анатолій Гаєвський

Томо Медвед, міністр у справах ветеранів Республіки Хорватія: «Мені дуже приємно, що ми продовжуємо співпрацю, розпочату ще у 2016 році через обмін знань та досвіду, а також надання Україні допомоги для встановлення ефективної системи піклування над ветеранами війни та постраждалими внаслідок бойових дій. Проведено навчальні українсько-хорватські семінари на чисельні теми, зокрема встановлення законодавчих меж реалізації статусних та матеріальних прав для учасників бойових дій і постраждалих внаслідок війни, медична реабілітація, моделі пошуку осіб зниклих безвісти, реалізація програм навчання та працевлаштування, напрями співпраці з громадськими організаціями ветеранів, а також підготовка Національної програми психосоціальної та медичної допомоги учасникам бойових дій та постраждалим внаслідок війни».

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Олександр Матяш, АПВА (Асоціація підприємців ветеранів АТО), ветеран АТО, власник «Regata Club»: «Сьогодні є дуже багато ветеранських спільнот, але вони всі дуже схожі. Чимало спілок займаються соціальними питаннями ветеранів і розв’язанням нагальних проблем. Їх безліч. Але я хотів би зауважити, що ветерани – це певна соціальна група, яка має певні потреби, інтереси, але до сьогодні, як на мене, не було створено жодної асоціації або ком’юніті, спрямованого саме на ветеранський бізнес.

За минулі шість років багато людей, які мають військовий досвід, заснували свій бізнес у різних напрямках. Чотири роки тому ми зібралися і започаткували першу асоціацію підприємців-ветеранів. Її заснував Леонід Остальцев, Максим Музика, Володимир Шевченко, я та Валерій Липинський. Її мета – створити підмогу ветеранам, які мають власну справу.

Ветеранський бізнес в Україні юридично не відрізняється від будь-якого іншого. Я зараз не про пільги. Ми маємо ті самі можливості, як і інші люди, хоча ми – я хочу знову зауважити – є окремою соціальною групою. Від багатьох інших асоціацій ми відрізняємось тим, що вміємо користуватись зброєю».

Зліва направо: Оксана Коляда, Олексій Гончарук, Сергій Гайдайчук, Олександр Матяш, Сергій Позняк
Фото: Марія Зав’ялова

Олексій Гончарук, прем’єр-міністр України у 2019-2020 роках, громадський діяч: «Ми всі маємо розуміти, що у нас досі йде війна і не тільки із зовнішнім ворогом. Всередині країни також є багато негідників.

Здавалося, навіщо потрібна саме ветеранська бізнес-асоціація і чому це так важливо? Якщо у ветеранської спільноти є певний усвідомлений інтерес (який, до речі, ще треба погодити), принциповим питанням є якісна системна робота щодо представлення цього інтересу в роботі з органами державної влади. Вона має опікуватися чіткими прагматичними інтересами: щоби кожний день на столі прем’єр-міністра, президента, профільного міністра лежав правильний перелік питань, щоб вони не надумували собі, де треба завдати комусь добра, а щоб чітко розуміли, що саме болить, що саме потребує вирішення у першу чергу. Це значно посилить ефективність органів державної влади і наблизить нас до результату, який нам потрібен. Якщо ми хочемо організувати нормальну роботу і добитися нормальних умов для ветеранського бізнесу, потрібно над цим працювати – системно і професійно».

Сергій Гайдайчук, засновник і президент Ukrainian Real Estate Club та СEO Club Ukraine: «Мені здається, що людство стало людством, коли воно навчилося об’єднуватися в групи. Тому що тільки коли ми об’єднуємося, ми можемо щось більше. Я думаю, що не проблема, що асоціацій багато (ветеранських асоціацій – прим.ПЖ). Думаю, що їх має бути дуже багато. Країни, які розвинені в світі це країни, в яких тисячі об’єднань, і кожна прогресивна людина є членом деяких ком’юніті.  

Ми бачимо, що в країні народжується багато нових прогресивних людей, які нібито лідери, але, коли вони йдуть, наприклад, у владу, то їх розмиває, вони десь зникають. Тому що не створена інфраструктура, де виростає довіра.

Моя місія – посприяти, щоб в країні виросла максимальна кількість різноманітних об’єднань, щоби країна швидше народилася».

Фото: Анатолій Гаєвський
Фото: Анатолій Гаєвський

Повний запис форуму «Там, де ми – там Україна» ви можете подивитися тут:

Головне фото: Анатолій Гаєвський

Останні новини:


Переглядів: 2084

Останні новини