Катер ФСБ провокував українських прикордонників в Азовському морі (ВІДЕО)

Катер ФСБ провокував українських прикордонників в Азовському морі (ВІДЕО)


«Катер Маріупольського загону морської охорони виявив російський прикордонний сторожовий катер типу «Мангуст». Російський екіпаж повідомив, що слідує згідно з завданням, однак після цього змінив курс та вирушив у напрямку українського катера. При цьому він здійснював небезпечні маневри і наблизився на декілька метрів до українського катера», – розповіли у Держприкордонслужбі.

Згодом російський катер все ж змінив напрямок руху. За словами українських прикордонників, це перший подібний випадок за останній час.

Однак провокації у акваторії Азовського моря з боку росіян продовжуються досить давно. З квітня 2018 року керовані ФСБ РФ прикордонники зупиняють для огляду судна під українським та іноземними прапорами та усіляко демонструють, що контролюють морський простір.

Військовий експерт Тарас Чмут упевнений: ці дії з боку росіян навряд можуть свідчити про підготовку морського наступу, але таким чином агресор перевіряє слабкі сторони української оборони та розвідує обстановку у акваторії.

«Росіяни прощупують слабкі сторони в українській обороні. Відповідно, якщо вони бачать, що десь ми даємо відповідь, туди не лізуть. Провокації та зупинки суден РФ в Азовському морі окрім економічної складової мають ще й момент соціальної напруги у тих регіонах, які не зовсім проукраїнські. Через «правильні» громадські організації доноситься думка: «Вот, если бы мы договорились, зачем нам эта война, все бы работали и получали зарплату…». Плюс це шкодить туризму та риболовству: сьогодні ти рибалиш, а завтра тебе затримують прикордонники і ти сидиш у СІЗО окупованого Севастополя. З військової точки зору – це розвідка, зокрема, місць умовного приведення морського десанту. Це фактично малоймовірно, але якщо ми допускаємо можливість повномасштабного військового конфлікту, то чому ми не маємо допускати можливість морської висадки десанту?», – говорить Тарас Чмут.

Фото з сайта dpsu.gov.ua


Переглядів: 302

Останні новини