Коронавірус в ВСУ, п’яні бійки та нелюдяна Україна. Про що бреше російська пропаганда

Коронавірус в ВСУ, п’яні бійки та нелюдяна Україна. Про що бреше російська пропаганда


Хлопчик у трусиках, якого «розіп’яли» у Слов’янську «каратєлі», звірства «Правого сектора» та візитівка Яроша, що не згорає, американські військові, які приїхали допомагати українській армії, але не втрималися і почали танцювати на БТРі, Нацгвардія, в яку чоловіків «знімають» прямо з потягів та автобусів. За роки війни російські пропагандисти навигадували чимало фейків, деякі з яких навіть стали мемами. З часом українці перестали слідкувати за продуктом хворої фантазії росіян. Однак пропагандистська машина і зараз працює на повну, а «ЗМІ» так званих «Л/ДНР» рясніють все новою дезінформацією.

«Повернись живим» розібрався, що та навіщо пишуть про Україну окупанти, підтримувані РФ.

У вирі подій

Все, що відбувається у світі та в Україні, пропагандисти оперативно перекручують на свій лад. Останнім часом це, очікувано, тема коронавірусу. 

«В зоне «ООС» продолжается обострение эпидемиологической ситуации, – пише пропагандистське «видання» «Русская весна». – Недовольные военнослужащие, обреченные дальше сходить с ума в зоне карательной операции, массово симулируют симптомы коронавирусной инфекции, а в связи с отсутствием тест-систем командование соединений ВСУ обязано отправлять их на карантин».

З огляду на цю інформацію, з глузду сходять саме представники даного «медіа». Майже щодня вони цитують дописи на Facebook Командування медичних сил ЗСУ, де вказана кількість захворівших на коронавірус військових (за весь час карантину і станом на 5 травня це – 80 випадків. – ПЖ), але замовчують реальний стан із захворюванням на окупованих територіях.

«За даними української розвідки, окупаційні адміністрації Донецька і Луганська намагаються приховати реальну статистику епідемічної ситуації в ОРДЛО, – пише Міжнародна волонтерська розвідувальна спільнота InformNapalm. – Більшість випадків захворювань, що мають подібні до коронавірусу симптоми, кваліфікуються як пневмонія або гостра респіраторна вірусна інфекція. При цьому громадяни РФ, які мають реєстрацію на окупованій частині Донбасу, безперешкодно потрапляють в ОРДЛО, без карантинних обмежень. І саме вони є головним джерелом поширення COVID-19, враховуючи, що в даний час РФ вийшла на сьоме місце в світі за кількістю хворих на коронавірус».

При цьому пропагандисти в ОРДЛО наполягають на тому, що на окупованій Донеччині зафіксовано 133 випадки захворювання на COVID-19, на окупованій Луганщині – 162.

Зазначимо, що ще 3 квітня у СБУ повідомляли, що, за оперативними даними, хворих на «ГРВІ» на тимчасово окупованих територіях нараховувалось близько 10 тисяч. Більшість з них не отримують належної медичної допомоги і перебувають вдома через брак місць у лікарнях.

«У той же час окупаційною «адміністрацією» РФ в Донецькій та Луганській областях всі сили кинуті на убезпечення розповсюдження хвороби серед військового контингенту, що знаходиться під управлінням командування країни-окупанта», – зазначали в СБУ.

А у Міністерстві з питань реінтеграції ТОТ додали, що «на усіх тимчасово окупованих територіях – і на Донбасі, і в Криму – спостерігається гостра нестача медичного персоналу для супроводу хворих, а також поширення коронавірусу серед військових окупаційних контингентів, що ретельно приховується».

Принцип «брехати про інших, щоб приховати своє» – в дії. І так вже шість років поспіль.

Жодного дня без України

Новини про Україну – постійна та улюблена рубрика в «медіа» ОРДЛО. На тлі останніх подій пропагандисти пишуть про те, як «ворожа» Західна Україна через коронавірус готується до комендантської години (так-так, про це пишуть «ЗМІ» окупованих територій, де населення живе з комендантською годиною «просто так» шостий рік), а також про те, що Київ блокує боротьбу з COVID-19 «на рівні ООН».

Що відбувається насправді? Україна декілька разів блокувала ініційований Росією проєкт резолюції Генасамблеї ООН про боротьбу з коронавірусом, яким країна-агресор намагалася позбутися міжнародних санкцій. Позиція України така: не через коронавірус, а через збройну агресію та окупацію Криму та частину Донбасу на РФ наклали санкції, тож, вимоги для їхнього зняття незмінні.

Чому ж це турбує «незалежні народні республіки»? Відповідь на це питання давно відомо нам і всьому світу.

Віддзеркалення обстановки на передовій

В редакцію пропагандистських «ЗМІ» щодня поступають «екстрені звернення офіційного представника «Управління народної міліції «ДНР» та «ЛНР». Вочевидь, з фантазією у цього «відомства» все чудово. Перестрілки між українськими військовими, п’яні бійки, зґвалтування місцевих жінок, перехід бійців ЗСУ на бік ворога – такі «новини» щодня транслюють «народні міліції». Їхня мета протягом всіх років війни одна – намалювати образ демотивованого та небезпечного бійця ЗСУ.

Фантазують пропагандисти, до речі, і щодо українських журналістів.

«Сегодня утром в зону ответственности бригады прибыли две съемочных группы украинских телеканалов ICTV и «5 канал» в сопровождении представителей 72-го Центра информационно-психологических операций, а также пресс-службы, – пишуть ресурси окупантів та розповідають про «постановочний обстріл». – […] После окончания работы журналистов, пьяные украинские боевики решили развлечь себя стрельбой по бутылкам от выпитого алкоголя, которые передали им журналисты».

Не секрет, що обстріли по «каратєлям» на камери російських телеканалів – постійна практика окупантів. Іншу інформацію з цієї «новини» немає сенсу обговорювати через її абсурдність. Насправді цікаве йде далі.

«Мы призываем международных наблюдателей зафиксировать факт этих театральных постановок, которые могут спровоцировать обострение на линии соприкосновения», – «турботливо» закликають пропагандисти, вочевидь, представників СММ ОБСЄ. Саме тих наглядачів, яких із самого початку війни і до сьогодні збройні формування РФ не допускають на більшу частину окупованих територій Донеччини та Луганщини. У чому логіка? Ми перестали її шукати.

У своїх матеріалах «ЗМІ» противника не гидують нічим, щоб показати, наскільки «погані» справи у лавах ЗСУ. Так, 30 квітня вони написали, що військовослужбовець 93-ї ОМБр покінчив життя самогубством.

Насправді ж, як повідомила пресслужба бригади ще 29 квітня, Олексій Лісін знаходився на бойовому посту, під час ворожого обстрілу у нього влучик уламок снаряду, що й стало причиною смерті.

Як працює ворожа пропаганда?

Насправді брехливої інформації та фейків, які ллються з ресурсів ОРДЛО, підтримуваних Росією, настільки багато і вони настільки абсурдні, що, здається, споживач має розуміти, що йому подають відверту і неякісну брехню. Але небезпека пропаганди полягає у тому, що вона подається систематично і послідовно – щодня протягом шести років. З огляду на те, що такі «медіа» – єдине джерело інформації в ОРДЛО (де у багатьох немає доступу до українських телеканалів та інших ЗМІ), дезінформація досягає своєї мети.

«Противник використовує різні методи пропаганди, але всі вони спрямовані на те, щоб, по-перше, деморалізувати українських військових, по-друге, показати їх алкоголіками і наркоманами, які несуть загрозу для місцевого населення. При чому, це розраховано як на людей на непідконтрольній Україні території Донбасу, так і на контрольованій, – розповіло «Повернись живим» джерело у Силах спеціальних операцій. – Цільова аудиторія, на яку спрямовані фейки на окупованій території, – 35+, і, в основному, акцент робиться на жінках, оскільки, як показує практика, чоловіче населення більш інфантильне і маргинальне. Якщо, наприклад, виникає проблема з виплатами на шахтах Донбасу, то рушійною силою не є шахтарі, а їхні дружини і матері. До того ж, противник робить всі кроки, щоб погіршити суспільно-політичну обстановку на контрольованій території Донецької та Луганської областей».

Один із методів, який використовують проросійські пропагандисти, – «60 на 40». Тобто, 60% правди, 40% – дезінформації.

Гарним прикладом, за який би «журналісти» ОРДЛО отримали «відмінно» з предмету «пропаганда», є нещодавня загибель жінки на околицях окупованої Горлівки.

Інформація про те, що у населеному пункті Широка Балка військові ЗСУ «вбили» 25-річну місцеву мешканку, з’явилася 9 квітня. За версією пропагандистів, на подвір’я приватного будинку українські бійці нібито скинули міну з беспілотника. Одразу ж з’явилися фотографії дівчини із закритим обличчям, яка лежить в машині, а пізніше «медіа» окупантів назвали її ім’я – Мирослава. У сюжеті пропагандисти показали нібито коптер ВСУ, обмотаний, звичайно, синьо-жовтими стрічками.

Згідно звіту СММ ОБСЄ саме у цей день наглядачі не змогли потрапити до Горлівки, адже бойовики на блокпосту не пропустили їх, посилаючись на «наказ командування». Значно пізніше у звіті ОБСЄ повідомили: «16 квітня команда СММ по телефону розмовляла з нареченим цієї жінки, який повідомив про те, що 9 квітня вона пішла провідати родичів, які проживають у будинку в Широкій Балці. Коли він зайшов за нею, він виявив її без ознак життя на підлозі всередині будинку закривавленою та з раною поблизу лівої лопатки. Двоє родичів (чоловіки; один, як повідомлялося, був поранений) сказали йому, що вони всі були разом надворі, коли почули вибух і побігли в будинок, щоб укритися. Після ще одного вибуху поблизу будинку, за їхніми словами, усередину будинку потрапили осколки. Наречений померлої сказав спостерігачам, що він доправив її до лікарні № 2 у населеного пункту Горлівка, де констатували її смерть. 17 квітня сім’я загиблої надала СММ документи посмертного огляду жінки, у яких було вказано, що вона загинула унаслідок поранення осколками серця».

«Є факт – загибла жінка. А у результаті чого? Спрацював старий нерозірваний боєприпас, дії всередині незаконних збройних формувань? Невідомо, адже на місці не було навіть ОБСЄ. Ворожа пропаганда подіє інформацію так, як вигідно їй, – говорить джерело «Повернись живим». – Насправді, цей кейс з вбитою дівчиною – прообраз розіп’ятого хлопчика в трусиках. Зараз нам відомо, що саме у цьому населеному пункті почали розселяти в залишених будинках одиноких жінок з дітьми, хоча адекватно прибирати ці категорії людей з передової. Навіщо вони це роблять? Щоб у подальшому створювати дискурс в інформаційному полі, резонанс щодо розміщення живої сили та техніки. І ці фейки будуть спрямовані на певну, підготовлену, цільову аудиторію».

Головне фото: Радіо Свобода


Переглядів: 684

Останні новини