Кизила, Окуєвої, Аболмасова: вулиці Києва назвали на честь загиблих героїв

Кизила, Окуєвої, Аболмасова: вулиці Києва назвали на честь загиблих героїв


У вівторок, 12 листопада, рішенням Київської міської ради ряд вулиць столиці отримали назви на честь видатних діячів. Серед списку також опинилися прізвища трьох загиблих захисників України.

Так, вулиця Проектна в Шевченківському районі названа на честь Аміни Окуєвої.

Аміна Окуєва – військова, лікар та громадська діячка. Разом із родиною деякий час мешкала у Москві та Грозному, а у 2003 році повернулася до рідної України. В Одесі вона здобула спеціальність хірурга. Як тільки у Києві розпочалася Революція Гідності, Окуєва одразу ж долучилася до Самооборони. А у липні, коли на сході України у самому розпалі була російська агресія, вступила до лав добровольчого батальйону «Київ-2», після – до підрозділу «Золоті ворота». На той момент сину воїтельки було 13 років. Пізніше Аміна брала участь у створенні Миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, у складі якого й воювала. Відомо, що Окуєва була снайперкою, брала участь у запеклих боях під Дебальцевим та Чорнухино. У 2016 році вона пішла з військової служби та мешкала у Києві.

30 жовтня 2017 року автомобіль, у якому вона пересувалася разом із чоловіком Адамом Осмаєвим, обстріляли на залізничному переїзді в Київській області. Жінка отримала смертельне поранення у голову. 1 листопада її поховали у Дніпрі. Аміні було 34 роки.

Нова вулиця в Дарницькому районі отримала назву на честь Андрія Кизила.

Андрій Кизило – військовослужбовець 72-ї ОМБр, Герой України. Офіцер на псевдо Орел загинув 29 січня 2017 року під час бою з російськими окупантами в промзоні Авдіївки. Побратими назвали відвойовану у терористів позицію «Алмаз» на честь загиблого командира. Йому було 23 роки. У Андрія залишився маленький син Артем.

Вулиця Панельна у Дніпровському районі тепер носить ім’я Андрія Аболмасова.

Андрій Аболмасов – військовий, фельдшер медичного пункту 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар», учасник Революції Гідності.

Загинув у боях під Луганськом 17 серпня 2014 року. Поблизу селища Хрящувате (зараз – Сорокинське) ворожий снаряд влучив у будівлю, де перебували українські військові. Андрій прикрив собою чотирьох побратимів. Йому було 44 роки. У чоловіка залишилися донька та дружина з інвалідністю. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

На головному фото – син Андрія Кизила Артем з портретом батька. Автор фото: Per Kristian Aale


Переглядів: 804

Останні новини