Міністерство оборони затвердило посади, на яких можуть служити бійці з інвалідністю

Міністерство оборони затвердило посади, на яких можуть служити бійці з інвалідністю


Захисники України з інвалідністю чи частковою втратою працездатності можуть поновитися на військовій службі та знову бути у строю. Міністерство оборони прийняло для цього всі необхідні нормативно-правові акти.

Відповідний Закон набув чинності у червні 2018 року, а нещодавно МО визначило перелік частин, закладів та установ, де можуть служити бійці, яких раніше військово-лікарські комісії визнали непридатними до служби. Таких серед українських воїнів, до речі, чимало.

Перелік органів військового управління, де посади можуть бути заміщені бійцями з інвалідністю чи частковою втратою працездатності, вичерпний. Це, зокрема, військові частини, Центр захисту інформації та кібербезпеки, військові служби правопорядку, військові комісаріати, госпіталі та навчальні заклади, установи й організації, які підпорядковані Міноборони та Генеральному штабу.

Науковий співробітник, командир взводу – викладач, старший офіцер військкомату, помічник начальника служби, сержант-менеджер, начальник клубу чи музею – всього у переліку 62 посади як для офіцерів, так і для рядового та сержантського складу. При цьому, ніяких обмежень щодо кількості прийняття на службу військовослужбовців з інвалідністю немає.

Щоб бути прийнятим на службу за контрактом, військовослужбовці мають звернутися з відповідною заявою за місцем проходження служби, до військової частини або військкомату.

Повний перелік посад приведений у наказі Міноборони. Перелік органів військового управління, в яких посади можуть бути заміщені військовослужбовцями, що раніше були визнані непридатними до служби дивіться тут.

Фото: Микола Романов


Переглядів: 130

Останні новини