Не той “Молот”. Головні питання про смертельну трагедію

Не той “Молот”. Головні питання про смертельну трагедію


Що сталося?

6 липня на рівненському військовому полігоні, де вже кілька тижнів проходили навчання військовослужбовців 128-ї гірсько-пехотної бригади, стався вибух міномета «Молот». Унаслідок цього двоє бійців загинули на місці, один – дорогою до лікарні. Ще дев’ятеро отримали поранення різного ступеня тяжкості. Трьох з них у важкому стані доправили до львівського госпіталю, наразі на них очікують операції.

Чому вибухнув «Молот»?

Спочатку основними версіями були порушення правил безпеки під час використання зброї та  поганий стан «Молота». Незабаром військові провели слідчий експеримент і відзвітували: міномет вибухнув через подвійне заряджання.

«Вчора ми додатково провели експеримент із залученням Київського інституту судових експертиз, прокуратури Західного регіону, Військової служби правопорядку, представників науково-дослідних структур, зімітували практично всі події, які могли статися безпосередньо під час виконання завдань, і отримали такі результати: під час подвійного заряджання міномета і стрільби наслідки руйнування ствола міномета були точно такими ж, які сталися у п’ятницю (6 липня 2018 р. – Ред.) при подвійному заряджанні міномета», – сказав заступник міністра оборони України Ігор Павловський.

Остаточні причини підриву ще має з’ясувати Інститут судових експертиз, до якого передали п’ять мінометів. Але ще більш очікуваними є результати розслідування, яке з’ясує, хто має нести відповідальність за трагедію.

Чому вибухає «Молот»?

Міномет «Молот» стоїть на озброєнні української армії всього два роки – з 2016-го. За його основу взяли радянський комплекс 2Б11 «Сані». Як заявив начальник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ Ігор Чепков, з 2014 року зафіксовано  12 підривів мінометів, які призвели до втрат особового складу.

При цьому всі випадки, за його словами, сталися через позаштатне спрацювання зброї. Серед них – вісім саме з «Молотом» – як на полігонах, так і на передовій. Два випадки сталися через подвійне зарядження, чотири – унаслідок передчасного спрацювання підривника, один міномет був зруйнований унаслідок мінометного зіткнення.

Що далі?

Рахункова палата заявила, що перевірить підприємства Укроборонпрому, серед яких і завод «Маяк», де виготовляють міномет «Молот». На час слідства використання «Молотів» у військових навчаннях заборонили. Волонтери ж упевнені: з поставкою міномета на фронт занадто поспішили.


Переглядів: 168

Останні новини