«Один з найбільш досвідчених та грамотних фахівців» – через ускладнення від COVID-19 помер начальник Львівського шпиталю

«Один з найбільш досвідчених та грамотних фахівців» – через ускладнення від COVID-19 помер начальник Львівського шпиталю


У четвер, 18 червня, помер полковник медичної служби ЗСУ, начальник Львівського шпиталю Іван Гайда.

Про це повідомили у командуванні Медичних сил ЗСУ.

«Від ускладнень, викликаних гострою респіраторною хворобою COVID-19, у свої 58 років пішов із життя наш колега, начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Іван Михайлович Гайда», – написали на сторінці Facebook медичних сил ЗСУ.

Іван Гайда – кандидат медичних наук, Заслужений лікар України та Заслужений працівник охорони здоров’я України. Із початком війни на Донбасі він опікувався пораненими на Сході українськими військовослужбовцями.

«Зараз дуже важко говорити, яким «був» Іван Михайлович, тому що ми спілкувалися лише два тижні тому, говорили про проблеми військової медицини. Він надзвичайно вболівав за те, що сьогодні відбувається, – розповів «Повернись живим» доктор медичних наук, військовий лікар, учасник боїв за Іловайськ Всеволод Стеблюк. – З Іваном Михайловичем я познайомився на початку 2015 року, коли прийшов у ЗСУ на посаду помічника міністра оборони. Мій перший візит був саме до Військово-медичного центру Західного регіону. Коли я приїхав, побачив, наскільки грамотно організована медична служба, професійно вибудовані всі горизонталі та вертикалі по службі. Тоді були важкі часи – період боїв за Дебальцеве. Під час спілкування з Іваном Михайловичем я зрозумів, що це – один з найбільш досвідчених та грамотних фахівців у керівництві медичної служби».

Завдяки Івану Гайді було сформовано 66-й військовий мобільний шпиталь, який досі рятує українських захисників.

«Він розумівся на організації медичного забезпечення, адже розгорнути мобільний шпиталь і прямо «з коліс» почати роботу у зоні АТО на такому рівні – це дійсно показник професійності, – говорить Всеволод Стеблюк. У польових умовах Іван Михайлович організував роботу справжнього медичного закладу, який надавав висококваліфіковану допомогу. Він розгорнув шпиталь, постійно туди приїздив, там навіть побудували церкву. А зараз там саме розгортали намети для приймання хворих, якщо, борони боже, буде спалах коронавірусу у зоні ООС».

За словами військового медика, Іван Гайда був надзвичайно патріотичною людиною, переймався проблемами поранених та своїх співробітників.

«В Івана Михайловича був налагоджений контакт із представниками бізнесу та волонтерських організацій. Він зробив з нуля те, чого не було в Україні взагалі, – відділення нейрореабілітації, яке працює і до сьогодні. При цьому, зроблене воно за сучасними стандартами, туди приїздили іноземні фахівці, щоб проводити заняття. Це – найкраще таке відділення не тільки у ЗСУ, а й загалом в Україні», – зазначає колега Івана Гайди.

Всеволод Стеблюк каже: торік полковник захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук з медичної реабілітації. Робив це на відкритій вченій раді та говорив про питання, які розробляв особисто.

«Мені буде страшенно не вистачати такого старшого товариша, адже я завжди намагався радитися з ним саме щодо організації, поліпшення медичного забезпечення. Це величезна трагедія для всієї країни, що такої людини не стало».

Довідково. Іван Михайлович Гайда народився в Тернопільській області. У 1983 році вступив до Івано-Франківського медичного інституту. У 1987-1989 роках навчався на Військово-медичному факультеті при Куйбишевському медичному інституті, після закінчення якого став начальником медичного пункту окремого батальйону хімічного захисту.

У 1993 році – начальник медичної служби протитанкової артилерійської бригади артилерійської дивізії Прикарпатського військового округу, з 1996 року – начальник медичної служби артилерійської дивізії. З 2002 року діяльність Івана Гайди пов’язана із Військово-медичним клінічним центром Західного регіону: спочатку він обіймав посаду заступника начальника центру, з 2010 року став керівником центру.

«Це був офіцер високих моральних засад: завжди ввічливий – як у відношеннях із колегами так із пацієнтами. Його енергетика, інтелігентність, спокій та рівновага створювали неймовірну позитивну ауру та викликали беззастережну довіру до нього. Доступність, відкритість у спілкуванні, чуйність, доброзичливість дозволили здобути прихильність пацієнтів та глибоку шану колег. Його слово було беззаперечним авторитетом для всіх», – кажуть у Командуванні медичних сил ЗСУ.

Полковник займався науковою діяльністю, а у 2009 році закінчив Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та отримав ступінь магістра державного управління.

Саме під його керівництвом була організована та досі проводиться медична реабілітація військовослужбовців, які отримали важкі поранення головного та спинного мозку, успішну унікальну операцію на серці з протезуванням аортального та мітрального клапанів та пластичної хірургічної корекції враженого лівого передсердя.

У 2014 році за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, Івану Гайді присвоїли звання заслуженого працівника охорони здоров’я України. У 2015-му військового лікаря нагороджено орденом Данила Галицького.

Головне фото: Андрій Садовий / Facebook


Переглядів: 463

Останні новини