Офіційно. Ідентифіковане тіло загиблого військового медика Миколи Іліна

Офіційно. Ідентифіковане тіло загиблого військового медика Миколи Іліна


У понеділок, 20 липня, було ідентифіковано тіло загиблого військового медика 35-ї окремої бригади морської піхоти Миколи Іліна.

Про це повідомили у пресслужбі операції Об’єднаних сил.

«Результати експертизи ДНК показали, що тіло військового, якого днями передали на підконтрольну Україні територію, – це загиблий медик-сержант Микола Ілін. Наразі триває підготовка до проведення ритуалу вшанування полеглого українського героя», – йдеться у повідомленні.

Микола Ілін з позивним Естонець – уродженець Білорусі та громадянин Естонії. Йому було 36 років.

«Микола Ілін був політичним емігрантом з Білорусі, він приїхав до України через переслідування з боку Лукашенка після виборів 2006 року й протестів вільних білорусів […] Я ніколи не чув аби Микола спілкувався російською, яку він знав, так само як і естонську, польську, англійську. Зі мною він спілкувався білоруською чи українською, яку легко вивчив. Він любив Україну, бо тут були його друзі, тут було море і свобода, яких не вистачало в Білорусі. Його дівчина – з України», – написав про Миколу його друг, керівник програм нових медіа в ГО «Інтерньюз-Україна» Віталій Мороз.

Прощання з Миколою Іліним відбудеться у Києві 22 липня.

Як писав «Повернись живим» раніше, 17 липня з тимчасово окупованої території Донецької області на КПВВ «Мар’їнка» українській стороні передали неідентифіковане тіло, однак, на той час підтверджень того, що це – загиблий військовий медик, не було.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

Нагадаємо, 13 липня під час виконання бойового завдання в районі селища Зайцеве загинув командир взводу 35-ї ОБМП Дмитро Красногрудь.

Після цього сторона противника підтвердила дотримання режиму тиші, аби група евакуації змогла забрати з поля загиблого. Однак, військові не дійшли до тіла загиблого побратима 15 метрів.

«Ми не дійшли до тіла метрів 10-15. Там була влаштована підла засідка, почався шквальний вогонь з трьох сторін. Ми були вимушені відійти назад, ми відповзали», – розповів керівник української сторони СЦКК за режимом припинення вогню полковник Микола Левицький, який також був у групі евакуації.

Унаслідок обстрілу військовий медик загинув на місці, одного бійця було поранено – вони залишилися в «сірій зоні» у районі селища Зайцеве. Ще один військовий отримав контузію.

15 липня з тимчасово окупованої території українській стороні передали тіло Дмитра Красногрудя. Таким чином, невідомою залишається доля військового, який був поранений під час спроби евакуації та залишився у «сірій зоні».

Головне фото зі сторінки Facebook Миколи Іліна

Останні новини:


Переглядів: 581

Останні новини