Під Маріуполем мають створити демілітаризовану зону, а ОБСЄ патрулюватиме кордон з РФ. Що відбувається з розведенням військ?

Під Маріуполем мають створити демілітаризовану зону, а ОБСЄ патрулюватиме кордон з РФ. Що відбувається з розведенням військ?


Заступник командувача ООС, керівник підгрупи з питань безпеки у Мінському процесі генерал-майор Богдан Бондар розповів «Повернись живим» про наступні кроки розведення військ, демілітарізовану зону в районі Маріуполя і про організацію контролю на ділянках кордону з Росією, які нині тимчасово непідконтрольні Україні.

Нагадаємо, 26 червня відбулося розведення у районі Станиці Луганської. За даними командування ООС, українські військові відійшли на 300-400 метрів.

Чи плануються ще розведення? Де саме?

Згідно з Мінськими домовленостями, розведення сил і засобів мало відбутися на трьох ділянках: в районі Золотого і Петрівського ми такі заходи провели, а в районі Станиці Луганської через постійні обстріли зі сторони російських окупаційних військ, цей захід постійно переносився. Зараз, в тому числі, наші міжнародні партнери, надавили на росіян і вони погодилися на розведення. При цьому, ми відвели наші підрозділи приблизно на 300-400 метрів. І не просто їх відвели чи кинули в Станицю, ми відвели їх на більш зручні та підготовані позиції. Це дійсно так.

Заявлялося, що у Станиці Луганській відбувся перший етап розведення. Як конкретно тут виглядатимуть наступні етапи?

В районі Станиці Луганської ми проведемо інженерні заходи по виявленню і вилученню вибухонебезпечних предметів, які є на тій дорозі, де із КПВВ ходять люди. Потім на цій же дорозі будуть демонтовані деякі фортифікаційні споруди, щоб машини СММ ОБСЄ, які будуть патрулювати, могли виїжджати з мосту і могли здійснювати постійний моніторинг і контроль, Більше ніяких заходів не передбачено, суто організаційні моменти, а також організація безпеки людей – щоб вони, зокрема, не відхилялися від маршруту.

Міст будуть ремонтувати?

Так, є плани щодо організації переходу і власне створення безпечних переходів. Тобто, наступний етап на цій ділянці розведення – відновлення переходу для комфортного переміщення між КПВВ.

У Золотому поновлять розведення?

У Золотому вже завершено розведення. Найголовніше там завдання – відкрити КПВВ. Коли готувалося розведення на цій ділянці, то планувалося, що буде відкрите друге КПВВ, в тому числі, з можливістю переїзду автомобільного транспорту, як це є поблизу Майорського, Гнутового, в районі Оленівки. Тому що в Луганській області немає такого автомобільного сполучення, є тільки пішохідне.

Чи правильно я зрозуміла: українські війська більше не будуть нікуди розводити? Територіально вони вже всі розведені, залишилося тільки організувати безпеку для людей і т.д. Новин на кшталт «ми відійшли на стільки-то метрів» більше не буде, так?

Все, заходів по розведенню не буде. Але будуть, як я сказав, проводитися заходи з розмінування тих ділянок, де будуть переміщатися люди, плануються організаційні заходи для покращення переходів. А також ряд заходів, які гарантовано нам забезпечать контроль над ділянками.

У Мінських домовленостях також йдеться про демілітарізацію і так звані демілітарізовані зони. Мова про повне виведення військ з демілітарізованої території? Чи присутність військових все-таки передбачена?

У нас була домовленість щодо створення вільного від важкого озброєння і техніки району. Це – південь, напрямок Маріуполя. На тій території, яка тимчасово НЕ контролюється Україною. І ця територія обмежена чотирма населеними пунктами, серед яких є Новоазовськ. Це (демілітарізація. – Авт.) може стосуватися, поки що, тільки цього району (мова про тимчасово непідконтрольну Україні територію. – Авт.).

Тобто, мова йде тільки про цей район під Маріуполем?

Так, про цю ділянку. Ще у нас залишається створення зони безпеки на ділянці російсько-українського кордону, який, поки що, також нами не контролюється. Планується, і вже є такі домовленості, тільки Росія це все блокує, вихід СММ ОБСЄ патрулів для контролю цієї ділянки в режимі 247, тобто цілодобовий режим контролю, щоб не допустити переміщення зброї та боєприпасів з території Росії в окремі райони Донецької та Луганської областей. Це пункти, над якими ми будемо працювати, в тому числі, у Мінському процесі.


Переглядів: 358

Останні новини