«Побачила як тренуються водолази і хотіла випробувати і себе», – єдина жінка-військовий водолаз

«Побачила як тренуються водолази і хотіла випробувати і себе», – єдина жінка-військовий водолаз


Пірнає на глибину 30 метрів з додатковими 20 кг, вміє розміновувати морські комунікації та виграла всеукраїнські змагання з акватлону. Все це про 19-річну одеситку Катерину Нікітенко – єдину жінку-водолаза в українській армії. Разом із іншими військовими водолазами наприкінці травня вона завершила водолазні спуски інструкторського складу школи водолазів ЗСУ в Одеській практичній гавані.

Спочатку вона працювала у водолазній групі фельдшером, розповіла вона АрміїInform.

«Я побачила як тренуються водолази і хотіла випробувати і себе. Прийшла у школу водолазів і почала займатися. На моїх очах таких навантажень не витримувало багато чоловіків. Наша професія складна і потребує не лише фізичної але і психологічної підготовки та витримки», – говорить Катерина. 

Фото АрміяInform

Справді, 70% чоловіків не проходять випробування. А Катерина впоралась.

Тепер вона в інструкторській школі. За легендою навчань водолази мали обстежити потенційно небезпечний затонулий об’єкт на глибині 9 метрів у 50 метрах від причалу в умовах поганої видимості. Вчилися обстежувати дно, небезпечні об’єкти, розміновувати під водою, тренувалися занурюватися в умовах різноманітного тиску та видимості.

Фото АрміяInform

Так, наприклад, одеські водолази вже опанували глибину в 30 метрів, а цього літа планують взяти всі 60. Аби постійно знаходитися у стані готовності відбити агресію під водою наші водолази тренуються плавати витримувати різний тиск, плавати із додатковим навантаженням у 10 та 20 кілограмів і навчаються акватлону – підводній боротьбі. Цього року Катерина вже здобула перемогу у цій дисципліні на всеукраїнських змаганнях.

Фото АрміяInform

Зараз в планах дівчини стати першою в Україні військовою інструкторкою та здобути вищу військову освіту. Вона розуміє відповідальність – бути прикладом для інших дівчат, які вирішать піти у цей раніше закритий для жінок фах.

«Я бачила, як здаються деякі хлопці. Розуміла, що як єдина дівчина повинна боротися і отримати бажану професію», – розповіла Нікітенко після іспиту журналістам АрміяInform.

Фото АрміяInform

Переглядів: 735

Останні новини