Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

«Повернись живим» та МЗС передали допомогу медикам ЗСУ (Фото)

«Повернись живим» та МЗС передали допомогу медикам ЗСУ (Фото)


У п’ятницю, 15 травня, у Головному військовому клінічному госпіталі (Київ) відбулася передача допомоги медикам ЗСУ, придбаної на благодійні внески українських дипломатів.

Нагадаємо, наприкінці квітня Міністерство закордонних справ України та фонд «Повернись живим» провели спільну акцію «Захисти захисника». У її межах українські дипломати в усьому світі (зі 109 закордонних дипломатичних установ та центрального апарату МЗС) перерахували частину своєї заробітної плати на потреби медиків ЗСУ, які на сьогодні протистоять двом загрозам: епідемії COVID-19 та російській агресії на Донбасі.  

Загальна сума допомоги склала понад 1 мільйон 750 тисяч гривень.

На частину з цих коштів фонд закупив реагенти для проведення ПЛР-досліджень на коронавірусну інфекцію. Відтак, лабораторії Медичних сил зможуть провести 5000 тестувань військовослужбовцям ЗСУ. Першу партію реагентів передали сьогодні.

«Ми  у МЗС з 2014 року відчуваємо особливий зв’язок із Збройними силами і усіма військовими, які стоять на захисті країни. Є збройний фронт, а у нас – дипломатичний фронт. Тому, коли у нас повстало питання, кому ми, українські дипломати, хочемо допомогти під час епідемії коронавірусу, відповідь одразу знайшлася – військовим медикам. Коли постало питання, хто може стати партнерами, відповідь також знайшлася одразу – фонд «Повернись живим», – розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що саме лабораторні тести та апарати ШВЛ є найзатребуваніші у світі останні місяці. Також Дмитро Кулеба наголосив, що військові завжди можуть розраховувати на допомогу дипломатів.

«Є фронт дипломатичний, а є – волонтерський, – зазначила глава фонду «Повернись живим» Оксана Коляда. – Фонд «Повернись живим» сьомий рік допомагає армії, купує унікальне обладнання для ЗСУ (за ці роки ми допомогли українським військовим на 163 мільйони гривень), щоб наші військові були спроможнішими. Звичайно, під час епідемії коронавірусу ми також не стояли осторонь, і відправили військовим допомогу загальною вартістю у майже 4 мільйони гривень – це і засоби захисту, і проведення тестування».

Як заявив командувач Медичних сил ЗСУ Ігор Хоменко, допомога від українських дипломатів надійшла вчасно.

«Я хочу від командування Медичних сил ЗСУ висловити велику подяку Міністерству закордонних справ України. На сьогоднішній день важливо не пам’ятати і про тих, хто на знаходиться в зоні ООС і про тих, хто в тилу. Допомога, яка надійшла, вчасна. Наприклад, вчора посол Канади передав нам сім сучасних ШВЛ-апаратів. Також хочу подякувати фонду «Повернись живим». З перших днів епідемії, коли нам було дуже тяжко, не вистачало засобів індивідуального захисту і тестів, ви нам підставили плече, і ця співпраця продовжується», – сказав Ігор Хоменко.

На решту отриманих коштів, які на рахунки фонду перерахувало МЗС, будуть закуплені засоби індивідуального захисту для військових медиків.


Переглядів: 611

Останні новини