З’явилися нові докази участі Кремля у діяльності терористів на Донбасі

З’явилися нові докази участі Кремля у діяльності терористів на Донбасі


У четвер, 14 листопада, об’єднана слідча група (JIT), яка займається розслідуванням збиття літака рейсу MH-17 над окупованим Донбасом, опублікувала перехоплення розмов терористів, які свідчать про контроль Росії над вторгненням в Україну.

«Нещодавній аналіз показань свідків та іншої інформації показав, що вплив Росії на «ДНР» виходило за рамки військової підтримки, і що відносини між російськими чиновниками і лідерами «ДНР» були, мабуть, більш тісними. Ступінь російського впливу грає роль при розслідуванні інших осіб, причетних до краху авіалайнера рейсу MH17», – йдеться у повідомленні.

За наявною інформацією, JIT припустило, що представники так званої «ДНР» отримували вказівки безпосередньо з РФ. Як приклад слідча група приводить телефонну розмову терориста, «голови ради міністрів «ДНР» Олександра Бородая зі своїм знайомим, де він каже: «Ну, у Вас далеко идущие планы, а у меня – нет. Я выполняю приказы и защищаю интересы исключительно одного государства, Российской Федерации. Вот, собственно, и все».

В іншій розмові на початку липня 2014 року Бородай повідомляє місцевому «командиру», що «прибудут люди с полномочиями от Шойгу» (Сергій Шойгу – міністр оборони РФ – прим.ПЖ). За словами члена «ДНР», ці люди «выкидывают нах*й местных полевых командиров из подразделений», а «москвичи» візьмуть командування.

«У нашому зверненні до свідків 19 червня 2019 року було оприлюднено розмову від 11 липня 2014 року, між Бородаєм і користувачем першого номера з цієї серії, Владиславом Сурковим, високопоставленим державним чиновником РФ. У цій бесіді Бородай каже, що йому терміново потрібна військова підтримка з Москви. Інші розмови вказують на те, що участь Суркова на цьому не закінчилося», – говориться у звіті JIT.

Повний текст розслідування на перехвату розмов терористів можна подивитися тут.

Нагадаємо, літак «Боїнг 777» (рейс MH17) авіакомпанії «Малайзійські авіалінії» терористи збили 17 липня 2014 року у небі над селищем Первомайський неподалік окупованого міста Сніжне на Донеччині.

На борті перебували 298 людей (з них 15 – члени екіпажу): 192 – громадяни Нідерландів, 44 – Малайзії, 27 – Австралії, 12 – Індонезії, 10 – Великої Британії, чотири – Німеччини, чотири – Бельгії, три – Філіппін, один – Канади, один – Нової Зеландії. Найстаршому пасажирові було 82 роки, наймолодшому ще не виповнилося й року. Всі вони загинули.


Переглядів: 199

Останні новини