Перейти до головного вмісту

Студенти зібрали майже 1,5 млн гривень на тренажер ПТРК для військових

Студенти 15 київських вишів зібрали майже 1,5 мільйона гривень на тренажер протитанкового ракетного комплексу “Корсар” для одного з навчальних центрів ЗСУ.

Акція була приурочена до Дня студента, який відзначається в Україні 17 листопада, й тривала до Дня Гідності та Свободи, 21 листопада. Ініціаторами виступили студентський парламент КНУ ім. Тараса Шевченка та Українська студентська ліга.

Збір мав робочу назву “перегони донейтів”. Найбільший внесок зробили студенти КПІ ім. І.Сікорського, на другому місці за сумою донейтів — Національний університет “Києво-Могилянська академія”. Студентство цих двох вишів отримало можливість особисто поспілкуватися із Тарасом Чмутом — директором фонду компетентної допомоги армії “Повернись живим”. 

https://www.youtube.com/watch?v=YqQsxMIAzG4

Довідково: фонд “Повернись живим” наразі реалізовує проєкт із забезпечення військових навчальних центрів тренажерами для ПТРК “Корсар” та ПТРК “Скіф”. Загальна потреба у тренажерах — 10 одиниць.

“Оператори-навідники раніше не мали можливості на практиці навчитися користуватися протитанковими ракетними комплексами ніде, окрім поля бою. Водночас тренажери “Корсар” та “Скіф” дають можливість військовослужбовцям відпрацювати у навчальному центрі десятки завдань різного виду та складності (симуляція стрільби з різних дистанцій, у різних умовах тощо), і при цьому робити необмежену кількість пострілів”, — пояснює важливість цього проєкту керівник військового департаменту фонду “Повернись живим” Андрій Римарук.