Прийшов командиром – пішов лідером. Як фонд «Повернись живим» навчає офіцерів

Прийшов командиром – пішов лідером. Як фонд «Повернись живим» навчає офіцерів


Фонд «Повернись живим» продовжує навчальну програму для офіцерів «Менеджмент та лідерство у військовому підрозділі».

Другою бригадою, військовослужбовці якої пройшли навчальний курс, стала 128-ма окрема гірсько-штурмова. Триденний тренінг пройшли військовослужбовці молодшого офіцерського складу, які виконують обов’язки командирів підрозділів.

За ініціативи фонду військових навчають викладачі Центра лідерства УКУ Львівської бізнес-школи. Цього разу протягом трьох днів тренінг з командирами проводив Андрій Рождественський.

«На тренінг військові прийшли командирами підрозділів, а після виходили лідерами, зі знанням, як бути для підлеглого авторитетом, другом, людиною, на якого хочеться рівнятися, – розповідає менеджер по роботі з військовими фонду «Повернись живим» Андрій Римарук. – Їх навчали як спілкуватися в критичних ситуаціях, коли підлеглий, наприклад, не хоче тебе чути, виконувати поставлені завдання. Як вести діалог, як працювати голосом (командирський, голос друга), як контролювати свої емоції, ставити завдання за системою SMART та контролювати їхнє виконання. Вони отримали великий обсяг інформації, який їм дуже знадобиться».

Навчання проходить у формі тренінгів: військовослужбовці не тільки слухають викладачів, а й беруть участь у дискусіях, а також працюють у командах. Це – програма з лідерства, адаптована для військових.

«Якби подібні навчальні програми проводилися раніше, то п’ять років тому українська армія була б зовсім іншою, – впевнений Андрій Римарук. – Я думаю, що ми на цьому не зупинимося, і подібні тренінги будуть проводитися не тільки для молодшого офіцерського складу, а й для старшого».

За його словами, на перші відгуки військових про навчальний курс не треба було довго чекати. І це – найкращий показник їхньої майбутньої ефективності.

«У перший день тренінгу була якась скутість, але на третій день військові самі «рвалися в бій». Хлопцям сподобалося, вони отримали сертифікати і вже в понеділок один з командирів взводу написав: «А ви до нас ще приїдете з таким тренінгом? Решта теж хочуть», – говорить Андрій.

Офіцер 128-ї бригади Віталій командує ротою. З Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного він випустився у 2017 році, і одразу ж став командиром підрозділу. Він розповідає: після тренінгу почав використовувати набуті знання у роботі з підлеглими, і це вже принесло перші позитивні результати.

«Коли я йшов на тренінг, то чекав, що нам проведуть лекцію і на тому все. Але все було по-іншому: одразу представився тренер Андрій Рождественський, представники фонду і запропонували нам розповісти про себе. І з кожним новим завданням нас все більше це захоплювало, – ділиться враженнями Віталій. – У групі були офіцери, з якими ми знайомі, але були і ті, з ким не доводилося перетинатися. Тому ми роззнайомилися, почали краще спілкуватися та розуміти один одного. Курс був дуже цікавий. В Академії нас навчали багатьом поняттям, якими ми користуємося, але під час тренінгу ми навчилися новому: як спілкуватися з людьми, віддавати накази, але без махання шашкою, а за допомогою спокійної розмови. Якщо побудувати нормальні відносини зі своїми підлеглими, то й їхня продуктивність буде кращою. Я вже використовую знання, які отримав, і вони добре працюють на практиці».

Нагадаємо, першими, хто вчилися за програмою «Менеджмент та лідерство у військовому підрозділі», були офіцери 28-ї окремої механізованої бригади. До кінця року фонд планує підготовити до 120 офіцерів в підрозділах ЗСУ.

«Звісно, ми налагодимо й зворотній зв’язок. Коли військові виїдуть на схід, я буду присутній в підрозділах командирів, які пройшли наше навчання. Дивитимуся, наскільки корисний для них був цей тренінг, який настрій в його підрозділі, чим живуть його підлеглі, наскільки мотивовані, чи зміг командир стати лідером», – зазначає менеджер фонду по роботі з військовими.


Переглядів: 388

Останні новини