Призначено нового міністра оборони. Що про нього відомо?

Призначено нового міністра оборони. Що про нього відомо?


У середу, 4 березня, було призначено нового очільника Міністерства оборони України. Ним став Андрій Таран.

Андрій Таран, 65 років, генерал-лейтенант у відставці. Закінчив Київське вище зенітне ракетно-інженерне училище за спеціальністю, а згодом – військову академію ППО Сухопутних військ в Києві. З 1992 до 2015 року обіймав різні посади в центральному апараті Міністерства оборони, зокрема, був співробітником Головного управління розвідки та працював в РНБО. У 1999 – 2004 роках служив військовим аташе при посольстві України в США, а у 2011 – 2014 роках став представником Міністерства оборони при представництві України при ООН.

З квітня по серпень 2015 року обіймав посаду представника України у Спільному центрі контролю та координації (СЦКК). У липні на сторінці Twitter РНБО з’явилося повідомлення про те, що Таран звільнений з посади керівника української сторони СЦКК, а також про те, що йому повідомлено про підозру за статтею 111 КК України («Державна зрада»). Пізніше з’явилася інформація про те, що акаунт РНБО був зламаний, а твіт не відповідає дійсності.

З вересня по листопад 2015 року Таран працював у робочій підгрупі з питань безпеки у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі в Мінську. Був першим заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ. Звільнений у запас в 2016 році.

В 2019 році став координатором секретаріату політичної партії «Сила і Честь», головою якої є Ігор Смешко. Тоді наголошував тому, що «необхідно вивести військову контррозвідку зі структури СБУ та підпорядкувати її Міністерству оборони».

Нагадаємо, попередній міністр оборони Андрій Загороднюк був призначений на посаду 29 серпня 2019 року.


Переглядів: 404

Останні новини