Призначено нового начальника Генштабу. Що відомо про генерал-лейтенанта Хомчака

Призначено нового начальника Генштабу. Що відомо про генерал-лейтенанта Хомчака


У вівторок, 21 травня, указом президента України призначено нового начальника Генерального штабу. Ним став генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

Що відомо про нового начальника Генштабу?

Руслану Хомчаку 51 рік, на службі у ЗСУ – з 1993 року. Він закінчив Московське загальновійськове училище, служив у Німеччині та Білорусі, згодом став начальником штабу 24-ї ОМБр. Протягом чотирьох років обіймав посаду командира 300-го окремого механізованого полку, після очолював очолив 72-гу ОМБр та був начальником штабу 8-го армійського корпусу.

У 2011 році Хомчаку було присвоєне звання генерал-майора, а у 2013 – генерал-лейтенанта. У цьому ж році став командувачем ОК «Південь».

Під час війни на сході України був командувачем сектору «Б» у зоні Антитерористичної операції. Саме у той час йшли бої за Іловайськ. 31 серпня 2014 року у ЗМІ з’явилася інформація про те, що «з оточення під Іловайськом вирвалися командувач військами сектору «Б» і оперативним командуванням «Південь» генерал-лейтенант Руслан Хомчак, комбат батальйону «Івано-Франківськ» та кілька десятків бійців».

У 2016 році Руслан Хомчак став начальником штабу Сухопутних військ ЗСУ.

Зазначимо, що на посаді начальника Генштабу військовий змінив генерала Віктора Муженко, який обіймав цю посаду з липня 2014 року.


Переглядів: 430

Останні новини