Призначено нового секретаря РНБО. Що відомо про Олександра Данилюка?

Призначено нового секретаря РНБО. Що відомо про Олександра Данилюка?


У вівторок, 28 травня, указом Президента України було призначено нового главу Ради національної безпеки і оборони України. Ним став Олександр Данилюк.

Що відомо про нового главу РНБО?

Олександр Данилюк, 43 роки, одружений, має двох дітей. Закінчив Київський інститут інвестиційного менеджменту, Національний технічний університет (КПІ), а також Бізнес школу (MBA) Індіанського університету (США).

На державній службі – з 2005 року, коли став економічним радником прем’єр-міністра Юрія Єханурова. До того працював у різних компаніях в Україні, Лондоні та Москві.

У 2010 році Данилюк очолював Координаційний центр з впровадження економічних реформ. У липні 2014-го став постійним представником Президента України в Кабінеті Міністрів, у вересні 2015-го – заступником глави Адміністрації Президента. Брав участь у підтримці антикорупційних реформ. 14 квітня 2016 року Данилюка призначено на посаду міністра фінансів України. Звільнений з посади у червні 2018 року після гучного конфлікту з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Нагадаємо, Олександр Данилюк змінив на посаді Олександра Турчинова.

Що зробив Турчинов?

Глава РНБО Олександр Турчинов подав у відставку 17 травня 2019 року.

«Враховуючи продовження збройної агресії Російської Федерації проти України, готовий безпосередньо на військовій службі у будь-якому військовому підрозділі або військовому формуванні і надалі захищати нашу країну», – написав Турчинов у своїй заяві.

Цю посаду він обіймав з січня 2015 року. За  головування Турчинова було ухвалено новий Закон України «Про національну безпеку України» та низку законів у сфері національної безпеки, а Антитерористичну операцію під керівництвом СБУ змінено на операцію Об’єднаних сил, якою керує Генштаб ЗСУ. Також почали вироблятися ракетні комплекси, зокрема, «Вільха», «Вільха-М», «Нептун». Фінансування сектору безпеки і оборони стало складати понад 5% ВВП (до 2014 року – менше 1% ).


Переглядів: 231

Останні новини