Призначений новий командувач ООС. Що відомо про генерал-лейтенанта Сирського?

Призначений новий командувач ООС. Що відомо про генерал-лейтенанта Сирського?


У понеділок, 6 травня, стало відомо ім’я нового командувача операції Об’єднаних сил. Ним став генерал-лейтенант Олександр Сирський. Офіцер змінив на посаді генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

Нагадаємо, Наєв виконував обов’язки командувача ООС з 16 березня 2018 року (зміна АТО на ООС відбулася в квітні 2018 р.). Під час підведення підсумків за рік проведення на сході України операції Об’єднаних сил командувач зазначив, що за цей час, не порушуючи Мінських домовленостей, українські військові повернули під контроль біля 24 квадратних кілометри окупованих територій, зокрема, три населених пункти (хутір Вільний, Південне, Шуми).

Також, за словами Наєва, з початку ООС бійцями знищено понад 52 тисячі вибухонебезпечних предметів, відновлено та вже використовуються в господарських цілях 1000 гектарів територій, з незаконного обігу вилучено 374 одиниці зброї, близько 252 кілограмів вибухівки, більше 300 тисяч боєприпасів, на користь держави вилучено матеріальних цінностей на 274 мільйони гривень, які використовувались у незаконний спосіб. Крім того, за ініціативи командувача «Допомога Схід» до лікувальних закладів Донецької та Луганської областей передали медичного майна на суму 5,8 мільйонів гривень.

«Все це відбувалося під шалену канонаду з усіх калібрів, якими російські загарбники випробовували нас на міцність. Але ми вистояли! Ми, Об’єднанні сили, стабілізували лінію зіткнення, показали міць своєї зброї та продовжили боротьбу із ворогом», – підсумував Сергій Наєв.

Що відомо про нового командувача?

Сирський Олександр Станіславович – генерал-лейтенант ЗСУ (це звання отримав у грудні 2016 року). Під час боїв за Дебальцеве у 2015 році виконував обов’язки начальника штабу АТО. Як офіцер сам розповідав в інтерв’ю «Українській правді», до міста він прибув за рішенням начальника Генерального штабу Віктора Муженка.

«За рішенням керівника АТО я повернувся у штаб 30-ої бригади в Луганському вночі 11 лютого для надання допомоги в проведенні операції по звільненню Логвинове. Штурм розпочався вранці 12-го числа. Спочатку все йшло за планом. Наші підрозділи увійшли в Логвинове і в ході жорстокого бою почали поступово витісняти бойовиків. Танки противника після нашого вогню стали відходити в сторону Калинівки. Ми оцінили це так, що противник почав відступати […] Після «перемир’я» атаки на плацдарм лише посилились. У ніч 16 лютого по закритому засобу зв’язку начГШ поставив мені задачу по забезпеченню виходу наших військ з району Дебальцеве. Це був організований вихід. Я своїми підрозділами зайняв дві висоти вздовж дороги, якою здійснювався вихід. Їх зайняли десантники і утримували ті дві висоти фактично до повного виходу з Дебальцевого наших підрозділів», – пригадував бої 2015 року Олександр Сирський.

Фото з сайта mil.gov.ua


Переглядів: 391

Останні новини