Рік без Аміни: що відомо про вбивство найвідомішої жінки-добровольця

Рік без Аміни: що відомо про вбивство найвідомішої жінки-добровольця


Аміна Окуєва разом з родиною деякий час мешкала у Москві та Грозному, а у 2003 році повернулася до рідної України. В Одесі вона здобула спеціальність хірурга. Як тільки у Києві розпочалася Революція Гідності, Окуєва одразу ж долучилася до Самооборони. А у липні, коли на сході України у самому розпалі була російська агресія, вступила до лав добровольчого батальйону «Київ-2», після – до підрозділу «Золоті ворота». На той момент сину воїтельки було 13 років. Пізніше Аміна брала участь у створенні Миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, у складі якого й воювала. Відомо, що Окуєва була снайперкою, брала участь у запеклих боях під Дебальцевим та Чорнухино.

У 2016 році вона пішла з військової служби та мешкала у Києві. Була помічницею нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука.

Замах, який став фатальним для Аміни Окуєвої, був другим. Вперше 1 червня 2017 року на неї та її чоловіка, також добровольця, Адама Осмаєва напав чоловік, який зустрівся із парою під виглядом журналіста французького видання Le Monde. Кілер відкрив вогонь в автівці. Тоді Адам отримав серйозні поранення, а Аміна змогла чотири рази вистрілити у нападника, його затримали правоохоронці.

При собі кілер мав український паспорт на ім’я Олександра Дакара, потім у ньому впізнали Артура Денісултанова-Курмакаєва, відомого у кримінальному російському середовищі. Відносно найманця й досі йдуть судові засідання.

Фото: facebook.com/Amina.Okueva

Другий замах, під час якого загинула Аміна Окуєва, стався ввечері 30 жовтня. Автомобіль, у якому вона пересувалася разом із Адамом Осмаєвим, обстріляли на залізничному переїзді. Жінка отримала смертельне поранення у голову. 1 листопада її поховали у Дніпрі.

За життя Окуєва жорстоко критикувала російську та чеченську владу. Це було основною версією, чому її вбили. Та через рік після трагедії вбивці й досі не знайдені. Єдине, про що сказав начальник відділу комунікацій ГУНП у Київській області Микола Жукович, «слідство триває, воно стоїть на контролі». Та додав – зброя, з якої була вбита Аміна Окуєва, іноземного походження.

Адам Осмаєв й досі веде непублічний образ життя, адже йому також може загрожувати небезпека. Він також проводить власне розслідування щодо вбивства Аміни.


Переглядів: 371

Останні новини