Більшість населених пунктів Донецької та Луганської областей стали відомими українцям через війну. Села, про які, наприклад, у центральній Україні ніхто навіть не чув, нині відомі усім, хто слідкує за бойовими діями на Донбасі. Насправді за кожною із таких точок на карті стоять долі тих, хто майже шість років живе під обстрілами бойовиків.
Впродовж останнього тижня лютого 2020 року з новин не зникали згадки про населені пункти: Новотошківське, Золоте, Оріхове, Кримське та Хутір Вільний. У цих районах, наближених до однієї з так званих зон розведення військ, терористи намагалися штурмувати позиції ЗСУ. Під час цих спроб, на жаль, загинув боєць 72-ої ОМБр Максим Хітайлов.
Декілька років тому у Новотошківському та Золотому була Софія Шовікова, асистентка посла України в Королівстві Нідерланди. На прохання «Повернись живим» вона пригадала у фоторепортажі, чим у 2017-му її вразила Луганщина і чому за людей й справді варто боротися.

У роки найважчих боїв у Новотошківському жили 250 чоловік, 15 з них – діти




Школа та жилі будинки стали тиром для бойовиків «ЛНР»



На момент 2017-го додому повернулися загалом 900 місцевих жителів



Три роки тому у школу та дитсадок ходили вже 86 дітей




Чимала частина населення Новотошківського україномовні. Тут в один голос кажуть, що на Луганщини чимало людей називають рідною саме українську






На трасі поблизу населеного пункту знаходяться стратегічно важливі блокпости. У боях за тепер непідконтрольний Україні 32-й блокпост, за різними даними, загинули від 5 до 60 чоловік








