Підрив нацгвардійців у Авдіївці: життю бійців ніщо не загрожує. “Повернись живим” попереджає що подібні випадки будуть повторюватися у майбутньому.

9 червня поблизу Палацу Культури Авдіївського Коксохімічного заводу 10 нацгвардійців на броньовику “Spartan”, що рухалися у автоколоні, наїхали на не визначений вибуховий пристрій. Відомо, що “Spartan” замикав цю автоколу. Як повідомили “Повернись Живим” в НГУ, зараз загрози життю бійців немає. “Службовці із мінно-вибуховими травмами легкої та середньої ступені тяжкості перебувають на лікуванні. Їх стан задовільний” — розповіла нам пресофіцер Штабу угруповання Нацгвардії в зоні ООС, старший лейтенант Олена Онищенко.

Між іншим, у Нацгвардії поки немає пояснень щодо того як на дорозі, яка дуже часто використовується транспортами українських військових, міг опинитися вибоховий пристрій. “Що це був за вибуховий пристрій і за яких обставин він опинився на дорозі ми сказати поки що не можемо, адже це не встановило слідство. Поки що можемо підкреслити, що ми раді, що броньовик взяв основний удар на себе і зберіг життя та здоров’я наших бійців” — розповіла Олена Онищенко.

Втім аналітики Фонду “Повернись живим” вказують, що на жаль подібні ситуації будуть повторюватися в майбутньому. “Проблема мінної безпеки на Сході актуальна зараз і буде актуальною найближчі десятиліття. На усій території, де проходили та проходять зараз бойові дії, йшло хаотичне мінування різними вибуховими пристроями як з нашого боку так і з боку окупаційних військ Російської Федерації. Донбас зараз — це територія з високою замінованістю. І зараз на жаль немає повної достовірної картини щодо того скільки тих чи інших вибухових пристроїв встановлено і де саме. Процес розмінування розтягнеться точно не на одне десятиліття, тому подібний випадок — не перший і точно не останній” — каже начальник аналітичного відділу “Повернись Живим” Тарас Чмут.

Більше того, за його словами на багато років розтягнеться і розмінування території, оскільки є ділянки, де його не проводять, бо війна триває. “Позиційне протистояння призводить до того, що обидві сторони закопуються в землю, проводять фортифікацію своїх позицій, а на загрозливих напрямках встановлюють міни керованої дії та протитанкові у місцях, де можуть вдарити ворожі танки та тяжка техніка. Розміновувати територію Донбасу треба і це навіть відбувається, але на самій лінії зіткнення ситуація мінлива. Тут мінування — один із засобів стримування ворога і розміновування не завжди доцільне, бо війна ще не закінчилася. Часто буває, що рішення розміновувати чи не розміновувати територію приймається на конкретній ділянці фронту конкретним підрозділом за конкретною ситуацією” — додає Тарас Чмут.

Нагадаємо, що бронеавтомобіль КрАЗ «Спартан» побудований на шасі Ford-F550 і розроблений в партнерстві з фахівцями канадсько-еміратської компанії Streit Group.

На випробуваннях він успішно витримав обстріл з автомата Калашникова звичайними кулями 5,45 і 7,62 мм. Крім того, корпус захищає від підриву невеликих мін (до 6 кг).


Просмотров: 192