Follow our new website →

www.comebackalive.in.ua

Сьогодні війна. Головні питання про 12.04.2014 р.

Сьогодні війна. Головні питання про 12.04.2014 р.


П’ять років тому в Україні почалася війна. Але про це тоді здогадувалися далеко не всі.

12 квітня 2014 року в Слов’янську захопили міське управління міліції. Озброєні люди без розпізнавальних знаків і в балаклавах також штурмували міліцейські будівлі в Горлівці, колишньому Красному Лимані і Краматорську. У Донецьку бойовики тоді вже влаштувалися в місцевій ОДА, а в ніч на 12 квітня вони спробували захопити міську прокуратуру. У Луганську тривали мітинги в підтримку України. Люди збиралися біля пам’ятника Шевченку.

Тоді на Донбасі, як і на території незаконно анексованого Криму, вже були перші жертви російської агресії. У березні на мітингу в Донецьку зарізали проукраїнського активіста. А 13 квітня 2014 в ході спецоперації біля Слов’янська загинув капітан СБУ, оперативний співробітник Центру спеціальних операцій «А» в Полтавській області Геннадій Біліченко.

Він служив в СБУ майже 20 років, першим помітив небезпеку і відкрив вогонь. Біліченко відстрілювався в буквальному сенсі слів до останнього подиху. На наступний день в.о. президента Олександр Турчинов підписав указ про повномасштабне проведення АТО.

Фонд «Повернись живим» відповідає на головні питання про 12 квітня 2014 року.

Чому саме Слов’янськ?

У Слов’янську було вигідне для бойовиків територіальне положення. З одного боку, від міста рукою подати до Харківської області (якби РФ продовжила наступ вглиб України), з іншого, місто знаходиться відносно близько до Донецька та Луганської області. Плюс росіянам було зручно перекидати додаткові силу і техніку через кордон. Це, вони, власне, і зробили згодом. Крім цього, не секрет, що настрої «розгойдувалися» за довго до весни 14-го. Кремль розумів, що, наприклад, у сусідній Харківській області «запустити» механізм війни буде складніше ніж під Донецьком, де вже щосили чекали настання «русской весны».

Виходить, всі місцеві підтримували бойовиків?

Ні. Це – брехня, яка вигідна, в першу чергу, Росії. У Слов’янську, Краматорську, Донецьку, Луганську та інших містах Донбасу в 2014 році були люди, які підтримували і підтримують Україну. Наприклад, на декількох відео, знятих в Слов’янську після захоплення міськвідділу міліції, чутно, як місцеві жителі лаються з бойовиками і кричать їм: «Звідки ти приїхав? Ти не зі Слов’янська, хлопець! Навіщо ви тут? Забирайтеся звідси!”

Фото: YouTube

Також на відео різних авторів від 12 квітня 14-го є чоловік у коричневій куртці і чорній кеппі (на скрині). Він стояв найближче до «огорожі», лаявся з загарбниками і говорив: «Це моє місто! Я його не про*ру! »

А Штепа що? Де вона зараз взагалі?

Нелі Штепа була мером Слов’янська на момент захоплення міськвідділу міліції і відкрито підтримала бойовиків. 12 квітня вона особисто перебувала біля главку силовиків і через гучномовець «заспокоювала» жителів міста, мовляв, «ці хлопці – наші, вони з Донецька, я їм довіряю».

«Ці люди прийшли до нас з миром, у них немає агресії по відношенню до нас. Донецька міліція сьогодні з народом, який прийшов. Ми мирний народ, брат проти брата не піде », – заявила Штепа про бойовиків.

Судовий процес у справі тепер уже екс-мера Слов’янська триває досі. Нелі Штепу затримали в липні 2014 року і до вересня 17-го продовжували її термін перебування під арештом. Суди тривають, але Штепа пропускає їх за станом здоров’я – в 2018 році жінка перенесла інсульт. Нелі Штепу звинувачують в створенні терористичних організацій і замаху на територіальну цілісність України. За це їй загрожує довічний термін позбавлення волі.

Коли все-таки оголосили АТО – 12, 13 або 14 квітня?

В ніч з 12 на 13 квітня 2014 року на засіданні РНБО ухвалили рішення про проведення антитерористичної операції. Метою тоді була «стабілізація ситуації на сході України». Після того, як в ході операції 13 квітня під Слов’янському загинув капітан СБУ і ще двоє офіцерів були поранені, РНБО переглянула своє рішення і оголосила широкомасштабну АТО із залученням ВСУ. 14 квітня відповідний указ підписав в.о. президента Олександр Турчинов.


Переглядів: 375

Останні новини