Той, хто хотів рятувати життя. У Києві попрощалися із загиблим військовим медиком (Оновлено)

Той, хто хотів рятувати життя. У Києві попрощалися із загиблим військовим медиком (Оновлено)


У середу, 22 липня, у Києві попрощалися із 36-річним військовим медиком Миколою Іліним. Життя чоловіка забрали проросійські терористи, які попри всі правила війни обстріляли групу з евакуації.

Прощання відбулося у римо-католицькому соборі святого Олександра. Труну загиблого воїна накрили трьома прапорами: українським, естонським та білоруським.

Фото: Євген Котенко / Укрінформ

Микола Ілін із позивним Естонець був уродженцем Білорусі та громадянином Естонії. Він був політичним емігрантом та переїхав до України через переслідування з боку Лукашенка після виборів 2006 року й протестів вільних білорусів. Потім тривалий час Микола мешкав в Естонії, де отримав підтримку уряду та громадянство.

«Я ніколи не чув аби Микола спілкувався російською, яку він знав, так само як і естонську, польську, англійську. Зі мною він спілкувався білоруською чи українською, яку легко вивчив. Він любив Україну, бо тут були його друзі, тут було море і свобода, яких не вистачало в Білорусі. Його дівчина – з України», – написав про Миколу його друг, керівник програм нових медіа в ГО «Інтерньюз-Україна» Віталій Мороз.

Фото: Анатолій Гаєвський

У 2018 році Микола повернувся до України та вирішив піти воювати на Донбас. Чоловік підписав контракт із бригадою морської піхоти, а у березні 2020 року отримав звання молодшого сержанта. Друзі та побратими пригадують: Микола понад усе хотів рятувати життя.

Він загинув 13 липня, коли йшов у групі евакуації, щоб забрати тіло загиблого побратима. Терористи не віддавали тіло військового медика чотири доби. Ще три знадобилося для того, аби експертиза ДНК підтвердила, що понівечене тіло, яке передав ворог, належить саме Миколі Іліну.

Фото: Анатолій Гаєвський
Фото: Анатолій Гаєвський
Фото: Євген Котенко / Укрінформ
Фото: Євген Котенко / Укрінформ

Нагадаємо, 13 липня під час виконання бойового завдання в районі селища Зайцеве загинув командир взводу 35-ї ОБМП Дмитро Красногрудь.

Після цього сторона противника підтвердила дотримання режиму тиші, аби група евакуації змогла забрати з поля загиблого. Однак, військові не дійшли до тіла загиблого побратима 15 метрів – терористи цинічно відкрили вогонь з трьох сторін.

Унаслідок обстрілу військовий медик загинув на місці, одного бійця було поранено – вони залишилися в «сірій зоні» у районі селища Зайцеве. Ще один військовий отримав контузію.

Наше незалежне медіа існує завдяки вашій підтримці. Допоможіть нам робити більше, підтримавши нас будь-якою сумою на Патреоні.

15 липня з тимчасово окупованої території українській стороні передали тіло Дмитра Красногрудя. Таким чином, невідомою залишається доля військового, який був поранений під час спроби евакуації та залишився у «сірій зоні».

17 липня з тимчасово окупованої території Донецької області на КПВВ «Мар’їнка» українській стороні передали тіло, для впізнання якого знадобилася експертиза ДНК. 20 липня підтвердилося, що це – військовий медик 35-ї окремої бригади морської піхоти Микола Ілін.

На жаль, історія з підлим вбивством росіянами українських воїнів триває. Як повідомили у пресслужбі операції Об’єднаних сил, 21 липня представники російсько-окупаційних військ передали на підконтрольну територію України ще одне неідентифіковане тіло українського воїна.

«Ймовірно, це – третій військовослужбовець, якого до цього часу вважали пораненим після цинічного вбивства морських піхотинців 13 липня поблизу населеного пункту Зайцеве», – зазначили в пресслужбі ООС.

UPD. О 17:58 22 липня на сторінці Facebook операції Об’єднаних сил повідомили, що тіло військового ідентифіковане.

«Після проведеної процедури упізнання та судово-медичної експертизи тіла було встановлено, що це – сержант Ярослав Журавель, якого вважали пораненим, під час обстрілу з боку збройних формувань РФ 13 липня евакуаційної групи поблизу населеного пункту Зайцеве», – йдеться у повідомленні.

Із загиблим воїном попрощаються 23 липня у селі Андріївка Дніпропетровської області.

Головне фото: Анатолій Гаєвський

Останні новини:


Переглядів: 752

Останні новини